پپنا تی وی اولین تلویزیون صنایع پلیمر و بسته بندی

طراحی سایت
چهارشنبه 13 اسفند 1399.
تاریخ شمسی :

مهندس امامی آل آقا دبیر انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف از مکاتبه ی انجمن تولید کنندگان ظروف یک بار مصرف با دکتر قالیباف (شهردار تهران) و معاونت حقوقی شهرداری تهران خبر داد.سایت خبری صنایع پلیمر (www.ppna.ir ):

مهندس امامی آل آقا دبیر انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف از مکاتبه ی انجمن تولید کنندگان ظروف یک بار مصرف با دکتر قالیباف (شهردار تهران) و معاونت حقوقی شهرداری تهران خبر داد.

آل آقا با اعلام این خبر گفت: شهرداری تهران مانند هر نهاد و سازمانی مختار است از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نکند. مثلا فلان ارگان اعلام می کند برای ارگان خود فلان روزنامه را نخرند. یا دولت اعلام می کند از خودروهای خارجی برای تردد کارمندان دولت استفاده نشود.

دبیر انجمن ظروف یک بار مصرف می افزاید: این حق برای هر نهادی وجود دارد که از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده کند یا نکند اما حق هجمه و اتهام زنی ندارند.

آل آقا در پاسخ به این سووال که چه ظروفی به جای ظروف پلاستیکی توسط شهرداری توصیه شده می گوید: ظروف یک بار مصرف کاغذی را به عنوان جایگزین ظروف یک بار مصرف پلاستیکی اعلام کرده اند.

وی تاکید می کند: ما هم فقط انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف پلاستیکی نیستیم و وظیفه ی ما حمایت از تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف است اما عمر چنین بخش نامه هایی به تجربه بیش از یک هفته نیست. موقعی که غذا را باید سرو کنند متوجه خواهند شد که بخش نامه ناکارآمدی را ابلاغ کرده اند.

از طرفی ظروف یک بار مصرف کاغذی هم یک لایه پلی اتیلن دارند و پلاستیک را نمی توان با این بخش نامه ها حذف کرد.

آل آقا میزان مصرف شهرداری ها از طروف یک بار مصرف پلاستیکی را اندک می داند اما صدور چنین بخش نامه هایی را ابتدایی بر یکسری همجمه دیگر توصیف می کند. آن چنان که از حذف کیسه های پلاستکی هم در آینده نزدیک گفته اند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف،  علی محمد شاعری را مشاور محیط زیستی شهرداری معرفی می کند (کسی که تلاش بسیاری برای صدور این بخشنامه انجام داده است) و متاسف است که هر شخصی در ایران خارج از حیطه دانش خود اظهار نظر می کند. اشاره آل آقا به غیر بهداشتی اعلام کردن ظروف یک بار مصرف پلاستیکی توسط شاعری است.

آل آقا تصریح می کند: وظیفه ی شهرداری جمع آوری و تفکیک زباله است و سرویس دهی به شهروندان در این زمینه جزو وظایف ذاتی این سازمان است پس بهتر است شهرداری تهران به جای حذف صورت مساله به حل مساله فکر کنند.
Go to top