رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 31 ارديبهشت 1401.
تاریخ شمسی :

بانک مرکزی امارات متحده عربی اسکناس های پلیمری پنج و ده درهم جدیدی منتشر می کند

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

21 آوریل 2022 ( وام )_ بانک مرکزی امارات دو اسکناس جدید در دو اسکناس پنج و ده درهم را روانه بازار کرد که از پلیمر ساخته شده و با ویژگی‌های فنی پیشرفته و ویژگی‌های امنیتی تقویت شده است.

اسکناس های جدید سومین انتشار پول ملی هستند و هدف بانک مرکزی امارات متحده عربی برای همگام شدن با توسعه و چشم انداز کشور در پنجاه سال آینده، به ویژه در بخش های مالی و اقتصادی را منعکس می کنند. این مسائل به دنبال موفقیت اسکناس پلیمری اولیه 50 درهم است.

اسکناس‌های جدید 5 درهم و 10 درهم بر اتخاذ شیوه‌های پایدار بانک مرکزی امارات متحده عربی و تلاش‌های آن برای توسعه استانداردهای زیست‌محیطی پیشرفته در بخش مالی و ترویج رشد پایدار با استفاده از مواد پلیمری سازگار با محیط‌زیست و قابل بازیافت تأکید می‌کنند. آنها نسبت به اسکناس های کاغذی پنبه ای سنتی بادوام تر و پایدارتر هستند و دو یا چند برابر بیشتر در گردش دوام دارند.

بانک مرکزی امارات متحده عربی رویکرد شماره سوم را با ترکیب ویژگی های زیبایی شناختی با فناوری های مدرن در طراحی ادامه داد. از ویژگی‌های متمایز این دو اسکناس می‌توان به پنجره‌ای شفاف با پرتره پدر فقید شیخ زاید بن سلطان آل نهیان و لوگوی برند کشور امارات متحده عربی با نقشه‌های فلورسنت و کتیبه‌هایی که با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته چاپ قلم‌زنی ایجاد شده‌اند، اشاره کرد.

در طراحی اسکناس پنج درهم جدید، بانک مرکزی امارات متحده عربی ویژگی های رنگی اسکناس مشابهی را که در حال حاضر در گردش است حفظ کرد تا تشخیص آن برای عموم آسان شود. تصاویر نمادهای ملی و فرهنگی امارات در طرح گنجانده شده است. تصویر "قلعه عجمان"، یک بنای باستانی که گواه میراث فرهنگی و تاریخی نیاکان امارات است در جلوی وسط این اسکناس دیده می شود، در حالی که تصویر "قلعه ضحیه" در امارت راس الخیمه و یکی از نشانه های فرهنگی برجسته امارات متحده عربی، در مرکز عقب اسکناس ظاهر می شود.

اسکناس ده درهم جدید رنگ سبز خود را حفظ کرده است، مشابه اسکناس 10 درهم که در حال حاضر در گردش است. چهره مرکزی جلویی آن تصویری از مسجد جامع شیخ زاید، یک نقطه عطف نمادین مذهبی، ملی و فرهنگی است که به یک مقصد جهانی مشهور تبدیل شده است. سمت عقب وسط تصویری از آمفی تئاتر خورفکان به عنوان یکی از نشانه های فرهنگی منحصر به فرد در امارت شارجه است.

بانک مرکزی امارات متحده عربی از آخرین استانداردها و فناوری‌های بین‌المللی در دو اسکناس جدید با استفاده از مشخصات فنی پیشرفته و ویژگی‌های امنیتی با کیفیت بالا (هم آشکار و هم پنهان) برای افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان و مبارزه با جعل پول ملی استفاده می‌کند. نمادهای برجسته به خط بریل برای کمک به مصرف کنندگان نابینا و کم بینا برای شناسایی ارزش اسکناس به اسکناس ها اضافه شد.

اسکناس های ده و پنج درهم به ترتیب در روزهای پنجشنبه 21 آوریل و سه شنبه 26 آوریل 2022 وارد گردش می شوند. اسکناس‌های فعلی هر دو ارزش به همراه اسکناس‌های پلیمری جدید به عنوان اسکناس‌هایی که ارزش آنها توسط قانون امارات تضمین شده است، در گردش باقی خواهند ماند.

به همین مناسبت، خالد محمد فرماندار بانک مرکزی امارات متحده عربی گفت: «انتشار اسکناس جدید پنج و ده درهم و قبلاً اسکناس پنجاه درهم، مایه غرور و افتخار است. اسکناس‌های جدید دارای نمادها و تصاویری هستند که منعکس کننده تاریخ و میراث امارات متحده عربی و همچنین تجسم شروع جدید برای همگام شدن با آرزوی توسعه و نوسازی است."

وام/ نعمه سمیر.

Go to top