رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت استایرن و پلی استایرن در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه 1400

 

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی -  پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت استایرن و پلی استایرن در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه1400

تحلیل وضعیت استایرن و پلی استایرن مقاوم در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه 1400

پلی استایرن مقاوم

پلی استایرن معمولی (GPPS) این هفته با قیمت 1,350 دلار بر حسب CFR چین  معامله شد. بیشتر تقاضا از بازار داخلی تامین می‌شد و مقدار آن ثابت بود. در آسیای جنوب شرقی، به دلیل تأخیر در بخش حمل و نقل، معاملات تجاری منعقد شده در ماه های سپتامبر تا اکتبر اخیراً وارد شده است و موجودی محلی را افزایش داده که منجر به کاهش تمایلات خرید برای ورودی های ژانویه- فوریه می شود.

 هزینه بالای کانتینر‌ها و همچنین نامشخص بودن زمان بندی کشتی‌ها بر نگرانی‌های این بازار افزوده و باعث کاهش معامله در بازار جهانی شده است.

در بازار پلی استایرن مقاوم(HIPS)، تقاضا به ویژه در بخش لوازم خانگی همچنان ضعیف است. منابع انتظار دارند عملیات پایین دستی در ژانویه تا تعطیلات سال نو چین کم باشد. پلی استایرن مقاوم در این هفته بدون تغییر باقی ماند و بر حسب CFR چین با قیمت 1,676 دلار در هر تن معامله شد.

تحلیل وضعیت استایرن و پلی استایرن مقاوم در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه 1400

نگاهی به بازار جهانی استایرن
استایرن آسیا در این هفته افزایش قیمت داشت . استایرن CFR چین در این هفته 1،176 دلار را ثبت نمود. بعد از اتمام  تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی بازار ها مجدد کار خود را آغاز کرده و خریدان هم حضور پر رنگی داشتند. در بازار داخلی چین نیز قیمت ها رشد خوبی داشته و خریداران حتی قیمت های بالاتری را برای خرید پیشنهاد دادند.  در بازار بالا دست این محصول نفت و بنزن هم افزایش قیمت داشته است که از افزایش قیمت استایرن حمایت کرده است. محرک دیگر سمت عرضه است. در برخی مناطق در سمت عرضه محدودیت هایی به وجود آمده است. در واقع برخی تولیدکنندگان که بدلیل برنامه تعمیرات نگهداری تولید نداشتند و هنوز به مدار تولید بازنگشتند .

 

Go to top