رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

سال 2021 با یک یادداشت امیدوارکننده برای صنعت پلاستیک اروپا آغاز شد: زمانی که واکسن وارد بازار شد، به نظر می رسید که بدترین بیماری همه گیر به پایان رسیده است.

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

رسانه

PIE :PLASTIC INFORMATION EUROPE

در یادداشتی به شرایط صنعت پلاستیک در اروپا نگاهی گذرا دارد... متن یادداشت:

 

سال 2021 با یک یادداشت امیدوارکننده برای صنعت پلاستیک اروپا آغاز شد: زمانی که واکسن وارد بازار شد، به نظر می رسید که بدترین بیماری همه گیر به پایان رسیده است.

اقتصاد سریعتر از آنچه کارشناسان پیش بینی کرده بودند بهبود یافت. در صنعت پلاستیک نیز، خوش بینی در حال افزایش بود.

اما سپس روحیه تغییر کرد: اعلامیه‌های فورس ماژور برای توقف کارخانه‌ها و تعطیلی برنامه‌ریزی نشده تولید روی هم انباشته شد، عرضه محصولات اولیه و مواد خام کاهش یافت، زنجیره‌های تامین متزلزل شد  و قیمت پلیمرها سر به فلک کشید.

فشاری که بازار تحت آن قرار گرفت به تغییرات ساختاری منجر شد و باعث M&Aهای غیرمنتظره (ادغام ) ، واگذاری ها و ورشکستگی در صنعت پلاستیک شد.

و سپس در پایان سال، آخرین موج همه‌گیری و نوع Omicron به تعدادی از اقتصادهای بزرگ ضربه زد و همه را حبس کرد...

در حال حاضر تنها چند نشانه خوش‌بینی در میان شرکت‌های فعال در بخش پلاستیک وجود دارد.

در عوض، عدم اطمینان و ناامنی به ویژه در زنجیره تامین و بخش لجستیک حاکم است. صنعت با ترس به آینده می نگرد. اقتصاددانان هشدار می دهند که وضعیت فاجعه بار عرضه به شدت به بهبود پس از همه گیری آسیب می زند. ضعف چشمگیر در صنعت خودرو شرایط را سخت تر می کند. علاوه بر این، تصویر ضعیفی است که پلاستیک هنوز در بین عموم مردم دارد. اینکه آیا تلاش‌های گسترده این صنعت برای پیشرفت به سمت اقتصاد دایره‌ای نتیجه بخش خواهد بود یا خیر، باید دید. در هر صورت، پایداری و قابلیت بازیافت همچنان به شکل‌دهی به بخش بسته‌بندی پلاستیکی ادامه می‌دهد.

به هر حال، سال 2022 باید یک سال هیجان انگیز دیگر باشد.

Go to top