رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
سه شنبه 16 آذر 1400.
تاریخ شمسی :

فروش فوق العاده شرکت BASF در سه ماه سوم 2021

 

 

پایگاه خبری پلیمر وبسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

با ادامه عملکرد قوی Basf در سه ماهه سوم سال 2021 توسعه تجاری قوی Basf در سه ماهه سوم 2021 ادامه یافت.

تقاضا برای محصولات Basf در ماه های تابستان ثابت ماند.

مارتین برودرمولر، رئیس هیئت مدیره اجرایی باسف که نتایج سه ماهه سوم را همراه با مدیر مالی هانس اولریش انگل ارائه کرد، گفت: «این ما را قادر ساخت تا به رشد سودآور خود ادامه دهیم. برودرمولر گفت: در مقایسه با سه ماهه سوم سال قبل، ما قیمت ها را 36 درصد و حجم را 6 درصد افزایش دادیم. با 19.7 میلیارد یورو، فروش 5.9 میلیارد یورو بیشتر از سه ماهه سال قبل بود. این تا حد زیادی به قیمت های بالاتر در همه بخش ها، به ویژه در مواد شیمیایی، فناوری های سطحی و مواد نسبت داده می شود.

رشد فروش نیز به دلیل افزایش قابل توجه حجم در تقریباً همه بخش ها بود. برودرمولر گفت: «با مشارکت درآمدی قوی از بخش مواد شیمیایی و مواد، ترکیب درآمد در سه ماهه سوم سال 2021 با سه ماهه دوم سال 2021 قابل مقایسه بود. کسب و کارهای پایین دستی ما هنوز با افزایش بیشتر هزینه های مواد خام، انرژی و حمل و نقل مواجه هستند.

افزایش قیمت در بیشتر مشاغل پایین دستی تنها می تواند تا حدی این هزینه های بالاتر را جبران کند. اقتصاد جهانی در سه ماهه سوم سال 2021 به دنبال کاهش شدید فعالیت های اقتصادی در سال گذشته به روند بهبود خود ادامه داد. با این حال، شتاب رشد در مقایسه با سه ماهه قبل به دلیل تنگناهای عرضه در بسیاری از زنجیره‌های ارزش بخش تولید کند شد.

اختلالات بیشتر مرتبط با بیماری همه گیر در تولید و لجستیک در آسیا، کمبود پیش سازها را در سراسر جهان تشدید کرد. صنعت خودروسازی جهانی به ویژه تحت تأثیر کمبود تراشه قرار گرفت که منجر به کاهش قابل توجه تولید شد.

علاوه بر این، قطع برق در برخی از استان های چین تأثیر منفی بر تولید به ویژه در صنایع انرژی بر داشت. تقاضای جهانی برای مواد مصرفی و کالاهای مصرفی بادوام علیرغم بار افزایش قیمت انرژی بر شرکت ها و همچنین مصرف کنندگان نهایی ثابت ماند.

باسف فرض می‌کند که تنگناهای عرضه همچنان بر بهبود اقتصاد جهانی در سه ماهه چهارم سال 2021 تأثیر منفی خواهد گذاشت. بنابراین ارزیابی محیط اقتصاد جهانی در سال 2021 اندکی تعدیل شده است: رشد تولید ناخالص داخلی + 5.3 درصد. رشد تولید صنعتی +6%؛ رشد تولید مواد شیمیایی + 6%؛ میانگین نرخ مبادله یورو/دلار 1.20 دلار در هر یورو؛ میانگین قیمت نفت سالانه 70 دلار در هر بشکه است. بر اساس عملکرد تجاری خوب پایدار گروه باسف و پیش بینی تداوم تقاضای جامد، به ویژه در بخش مواد شیمیایی و مواد، پیش بینی سال تجاری 2021 مطابق با انتظارات بازار افزایش یافت: رشد فروش بین 76 تا 78 میلیارد یورو. ; Ebit قبل از اقلام ویژه بین 7.5 میلیارد تا 8 میلیارد یورو؛ بازده سرمایه به کار گرفته شده بین 13.2% و 14.1%؛ افزایش فروش شتاب دهنده به 21.5 میلیارد تا 22.5 میلیارد یورو.

Go to top