پپنا تی وی اولین تلویزیون صنایع پلیمر و بسته بندی

طراحی سایت
چهارشنبه 13 اسفند 1399.
تاریخ شمسی :

نگاهی به صنعت ماشین آلات بسته بندی در ایتالیا

 

نگاهی به صنعت ماشین آلات بسته بندی در ایتالیا

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

بخش سازندگان ماشین آلات اتوماتیک بسته بندی در ایتالیا یکی از مهمترین صنایع این کشور و دارای گردش مالی بیش از 7.85 میلیارد یورو است

این صنعت از سال 2017 به 2018 حدود 9.4 درصد رشد کرده است. این بخش یکی از بالاترین میزان صادرات در ایتالیا را داراست. یعنی حدود 80 درصد از تولید خود را صادر می کند.

حدود 200 تا 250 شرکت در بخش صنعت و حدود 300 واحد تولیدی به صورت کارگاهی در این بخش مشغول کارند

ایتالیا و آلمان دو کشور مهم در صنعت بسته بندی به شمار می روند که بیش از 50 درصد ماشین آلات اتوماتیک بسته بندی دنیا را تامین می کنند.

خصوصیات سازندگان ماشین آلات در ایتالیا

سطح بالای فناوری و کیفیت محصولات

انعطاف پذیری در تولید و ساخت ماشین آلات بر اساس درخواست مشتری

خدمات دقیق پس از فروش در بازار جهانی

رقابت بالا به دلیل تخصص بالای شرکت های کوچک و متوسط در این بخش

بیشترین شرکت های ماشین آلات بسته بندی در استان ایمیلیا رومانیا و پس از آن در استان لمباردیا، پیه مونته و ونتو قرار دارند که همگی در شمال ایتالیا واقع شده اند.

بیشترین ماشین آلات بخش بسته بندی به صنعت غذایی: 60 درصد و صنایع دارویی آرایشی و بهداشتی : 25 درصد اختصاص دارند. بقیه دستگاه ها مربوط به صنایع مختلف از جمله دخانیات، شیمیایی، پتروشیمی و پوشاک هستند.

مهمترین مقصد ماشین آلات بسته بندی ایتالیا در درجه اول به کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، اسپانیا و انگلیس هستند. آسیا و به ویژه چین در رده بعدی قرار دارند. آمریکای شمالی در جایگاه بعدی قرار دارد. پس از آن امریکای جنوبی و افریقا

 

اتحادیه سازندگان ایتالیایی ماشین آلات بسته بندی اتوماتیک – اوچیما ucima

از سراسر ایتالیا سازندگان عضو این تشکل هستند. اتحادیه زیر مجموعه فدراسیون ماشین آلات ایتالیا فدرمکانیکا FDERMECCANIKA نیز هست.

 

آدرس اینترنتی اتحادیه:

WWW.UCIMA.IT

Go to top