رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند قرار است 30 مهرماه تا اول آبان ماه 99 تحت پلتفرم زوم به صورت آنلاین برگزار شود. برای من به عنوان خبرنگار حضور در کنفرانس خبری آنلاین تحت پلتفرم زوم کاملا ناشناخته بود.

 

یادداشت برداری از کنفرانس خبری آنلاین پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند هیجان حضور در کنفرانس آنلاین !!!

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):◾️کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند قرار است 30 مهرماه تا اول آبان ماه 99 تحت پلتفرم زوم به صورت آنلاین برگزار شود. برای من به عنوان خبرنگار حضور در نشست خبری آنلاین تحت پلتفرم زوم کاملا ناشناخته بود.
◾️دبیر انجمن مستربچ و کامپاند یک لینک در واتس آپ فرستاد. ساعت مورد نظر وارد لینک شدیم و افراد آنلاین را زیارت کردیم. تصاویر و صدای دریافتی به بهترین شکل بود.
◾️البته  توضیحات مدیران فنی کنفرانس در نشست خبری کافی بود اما تا اجرای پروژه، ناشناخته های زیادی احتمالا برای مشارکت کنندگان وجود خواهد داشت. اینکه چطور از یک سالن به سالن دیگر بروند. چطور از غرفه های مجازی بازدید کنند، برای همه به راحتی ممکن نخواهد بود. زمان برگزاری کنفرانس بهتر است چند نفر در دفتر انجمن بنشینند و تلفنی ابهامات و مشکلات مشارکت کنندگان را برطرف کنند و  برگزار کنندگان کنفرانس با یک یوزرنیم و پسورد مخاطب را رها نکنند. (با چند خط تلفن) مشارکت کنندگان هم دست به کارهای خارق العاده نزنند. همان مسیری که مدیران کنفرانس پیشنهاد می دهند را به صورت آنلاین طی کنند.
◾️به هر حال کار جالبی هست. بهتر از برگزاری فیزیکی کنفرانس در این شرایط ترسناک کرونایی است.
◾️ما بخشی از کنفرانس خبری را در خودرو بودیم، بخشی را در دفتر. بخشی را در ... در واقع هر فرد علاقه مندی به صنعت مستربچ و کامپاند با یک گوشی هوشمند یا یک لپ تاپ می تواند در هر پوزیشنی از کلی مطالب نو استفاده کند.
◾️یک نکته جالب دیگر این بود که بعد از چند دقیقه، کل فیلم یک ساعته کنفرانس خبری در یک فایل چند مگابایتی برای خبرنگاران ارسال شد. در هر حال خیلی برای ما حضور در این کنفرانس هیجان انگیز است. این کنفرانس چهارشنبه و پنج شنبه همین هفته برگزار خواهد شد...

 

 

 

یادداشت برداری از کنفرانس خبری:

میر رضایی، دبیر کنفرانس: قصد داشتیم اواخر بهمن ماه سال 98 طبق روال هر سال کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند را برگزار کنیم به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم در زمان تعیین شده کنفرانس را برگزار کنیم.  یک ماه هم صبر کردیم تا علاقه مندان به صورت فیزیکی در این گردهمایی حضور داشته باشند. نهایتا نتیجه گرفتیم کنفرانس را به صورت آنلاین برگزار کنیم و شروع کننده این مسیر باشیم. کنفرانس تحت برنامه زوم در 30 مهرماه تا یک آبان ماه 99 برگزار می شود.

50 سخنران در این کنفرانس جدیدترین دستاوردهای علمی را ارائه می کنند.

یک سالن اصلی و یک سالن فرعی داریم. در سالن اصلی سخنرانی های اصلی را خواهیم داشت و در سالن فرعی مقالات تحقیق و توسعه شرکت ها ارائه خواهد شد.

در این دو روز در 4 بخش کنفرانس برگزار می شود که هر کدام موضوع خاص خود را دارند. سعی کردیم به همه مشکلات صنایع کامپاند و مستربچ بپردازیم.  

دغدغه های صنایع کامپاند و مستربچ در این کنفرانس طرح خواهد شد.

مشکلات صنایع تکمیلی، روابط با پتروشیمی ها، صادرات، آینده پژوهی و نوآوری ها و در انتها در خصوص ماشین آلات صنعت مستربچ و کامپاند صحبت خواهد شد.

15 غرفه مجازی در این کنفرانس وجود دارد.

 

 

 

امید کوشکی رییس انجمن مستربچ و کامپاند:

هیات مدیره انجمن مستربچ از دومین دوره کنفرانس مستربچ و کامپاند علاقه مند بود پل ارتباطی مناسبی با مصرف کنندگان مستربچ و کامپاند ایجاد کند. در یک دوره ای سعی کردیم کنفرانس اپلیکیشن محور شود. سعی کردیم اما تولید محتوا بر اساس اپلیکیشن کار آسانی نبود

دوره گذشته تجربه خوبی با انجمن سیم و کابل داشتیم. یک قسمت با همکاری آنان بود و بسیار نتیجه خوبی داشت.

ابتدا با انجمن های مصرف کننده مستربچ و کامپاند نامه نگاری کردیم. نهایتا به اینجا رسید که چهار انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن، انجمن نساجی، انجمن سیم و کابل و مصرف کنندگان مستربچ و کامپاند در صنعت خودرو (ساپکو) در یک بخش و قسمت انتظارات خود را از تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند اعلام کنند.

 

در دنیا پتروشیمی ها هم از توانمندی های تولیدکنندگان کامپاند استفاده می کنند. یعنی علاوه بر اینکه تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند با صنایع بعد از خود در ارتباط هستیم با صنایع بالادست هم در ارتباط خواهند بود.

سعی کردیم در این کنفرانس الگوی کره جنوبی را به پتروشیمی ها ارائه کنیم. در کره از توانمندی های شرکت های تولیدکننده کامپاند در پتروشیمی ها استفاده می شود. (به جای اینکه پتروشیمی ها مستقیما وارد تولید کامپان شوند)

مهم ترین مساله برای ما در برگزاری کنفرانس مستربچ و کامپاند حفظ سلامت مشارکت کنندگان بود.

در این کنفرانس 20 سخنران خارجی داریم

 

 

دکتر نازکدست دبیر کمیته علمی کنفرانس:

سعی شده با دیدگاه عملی تری به صنایع مستربچ و کامپاند در پنجمین دوره کنفرانس مستربچ و کامپاند نگاه شود. هم مسائل تجاری و هم فنی در کنفرانس بررسی خواهد شد.

این تفاوتی است که این کنفرانس با کنفرانس های پیشین دارد

این شکل برگزاری کنفرانس به ما کمک کرد از سخنرانان خارجی بیشتری استفاده کنیم.

با افزایش تعداد مقالات و سخنرانی ها سعی کرده ایم ضعف های برگزاری این کنفرانس به صورت مجازی را پوشش دهیم.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top