رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 13 مرداد 1400.
تاریخ شمسی :

بررسی عرضه های داغ ترین محصول تالار پتروشیمی

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

زنگ آغاز معاملات فردا با پتروشیمی غدیر خواهد بود.

اولین نماد معاملاتی فردا در گرید s65 جامبو سلف غدیر خواهد بود. پتروشیمی غدیر همانند هفته ی گذشته ۱۱۰۰ تن در بسته بندی جامبو به صورت سلف روانه ی بازار کرده است.

در هفته ی گذشته با توجه به اینکه عده ای از کدهای معاملاتی به دلیل عدم ثبت گرید و ثبت فاکتور فروش غیرفعال بودند با این حال ۱۹۵۵۴ تن تقاضای اولیه در سامانه ثبت شد که از این حجم ۳۳۸۰ تن مربوط به حامبو سلف غدیر بود که باید منتظر تقاضای های فردا و ورود احتمالی کدهای غایب هفته گذشته ماند تا ببینیم نسبت عرضه و تقاضا به کجا خواهد رسید.

در هفته ی گذشته میانگین قیمت معاملات سلف جامبو غدیر با ۴۵ درصد رقابت ۱۵۸۷۹۱ ریال و بالاترین قیمت با ۴۷ درصد رقابت ۱۶۱۵۲۹ ریال رقم خورد.

دومین نماد معاملاتی فردا نیز باز از آن پتروشیمی غدیر خواهد بود به طوریکه ۱۱۰۰ تن با بسته بندی پالت پلاستیکی با تحویل فوری روانه ی بازار کرده است .

در هفته ی گذشته بالاترین قیمت گرید s65  از آن همین نماد بود ،میانگین قیمت در هفته ی گذشته ۱۶۸۱۹۵ ریال بود و سقف قیمتی نیز با ۵۶.۶ درصد رقابت ۱۷۱۷۸۹ ریال رقم خورد.

سومین نماد عرضه شده در تالار فردا از آن پتروشیمی بندر امام خواهد بود.
پتروشیمی بندر امام مانند هفته ی گذشته ۲۵۰۸ تن روانه تالار کرده است .
سومین نماد در حالی به بندر امام رسیده است که هفته ی گذشته این نماد اولین نماد معاملاتی بود و وظیفه ی کشف قیمت را به دوش کشید‌.در هفته ی گذشته مانند هفته ی جاری ۲۵۰۸ تن از سوی بندرامام عرضه شد که برای این حجم از عرضه ۴۰۷۰ تن تفاضای اولیه روانه ی رینگ معاملات شد.
در هفته ای که گذشت شاهد رقابت خیلی نزدیکی بین خریداران بودیم به طوریکه فشرده ترین بازه ی معاملاتی هم به این نماد رسید.
فاصله ی بین کف و سقف در هفته ی گذشته در این نماد تنها ۲ درصد بود تا جایی که ۲۵۰۸ تن محصول در فاصله ی قیمتی ۱۴۵۸۷۹ ریال تا ۱۴۸۸۸۸ ریال بین خریداران تقسیم شد. میانگین قیمت هم در هفته ی گذشته ۱۴۷۰۹۹ ریال با ۳۴.۱۳ درصد رقابت ثبت شد.

نماد معاملاتی بعدی به اروند پالت پلاستیکی با تحویل ۶ مرداد ماه می رسد . در هفته ی جاری در این نماد شاهد افزایش عرضه به میزان ۳۹۶دتن خواهیم بود. حجم کل عرضه برای فردا ۲۵۹۶ تن خواهد بود. برعکس نماد s65 بندرامام که فشرده ترین رقابت را به ثبت رساند در این نماد شاهد ۸ درصد اختلاف بین کمترین و بیشترین قیمت بودیم که این رقم بیشترین فاصله در بین همه ی نمادهای s65 بود. کمترین قیمت در هفته ی گذشته ۱۵۱۴۵۶ ریال و بالاترین عدد ۱۶۰۴۹۹ ریال بود. میانگین قیمت هم با ۳۹ درصد رقابت ۱۵۲۷۲۲ ریال به ثبت رسید.

زنگ پایان معاملات s65 هم با جامبو اروند نواخته خواهد شد . اروند در این نماد مانند هفته ی گذشته ۲۰۰۰ تن روانه بازار کرده است.
در هفته ی کذشته برای این حجم از عرضه ۳۵۹۰ تن تقاضای اولیه ثبت شد. کمترین قیمت در هفته ی گذشته ۱۵۰۵۴۳ ریال و بیشترین قیمت ۱۵۵۲۹۹ ریال بود. میانگین قیمت نیز با ۳۷.۸۴ درصد رقابت ۱۵۱۱۶۹ ریال ثبت شد.

در لحظه ی تنظیم این خبر با توجه به اعلام سایت های گوناگون از قیمت بازار آزاد pvc  ، محصول فوق با قیمت تقریبی ۱۹۸۰۰ تومان نرخ گذاری شده است که نسبت به هفته ی گذشته شاهد افزایش قیمت در بازار آزاد به استناد به منابع فوق هستیم که گروه پتروپلیمر مسئولیت تایید قیمت های اعلامی را نمی پذیرد و صرفا قصد اطلاع رسانی به مخاطبان را دارد.

از دیگر نکات قابل ذکر در هفته ی جاری می توان به غیبت s57 آبادان و s60 بندرامام اشاره کرد.

در هفته ی جاری پتروشیمی اروند مانند هفته ی گذشته اقدام به عرضه امولسیون ۶۶۴۴ و ۶۸۳۴ با مجموع ۳۷۴ تن کرده است.

در مجموع در هفته ی جاری شاهد عرضه ی ۹۶۷۸ تن پی وی سی هستیم که این رقم در هفته ی گذشته ۹۵۴۲ تن بود.

حجم کلی عرضه s65 نیز در هفته ی جاری ۹۳۰۴ تن می باشد که از هفته ی گذشته ۳۹۶ تن بیشتر می باشد.

ارزش کل حجم عرضه شده در بازار فردا ۱۱۵ میلیارد تومان می باشد که نسبت به هفته ی گذشته ۱۰ میلیارد تومان به ارزش محصول عرضه شده افزوده شده است.

در پایان باید خاطر نشان کرد که قیمت های پایه نسبت به هفته ی گذشته ۸۸۰۰ ریال معادل ۸ درصد افزایش داشته است که این رقم نسبت به پارامترهای تاثیر گذار در قیمت گذاری قیمت پایه بالاتر می باشد.

میانگین هفتگی دلار نیمایی نسبت به هفته ی گذشته شاهد رشد ۳۰۶۲ ریالی بود ، قیمت دلار در بازار آزاد نیز افزایش ۲۵۰ تومانی نسبت به هفته ی گذشته داشته است.
قیمت های جهانی pvc نیز طبق اعلام نشریه پلتس تغییر قابل ذکری نسبت به هفته ی گذشته نداشته است.

آیا نهاد ناظر در هفته ی جاری پس از پایان معاملات مجبور به استفاده از ابزار دیگر خود خواهد شد ؟؟/ آگاه

Go to top