رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی 26 و 27 خردادماه 99 در شرایطی برگزار شد که استقبال بسیار زیاد فعالان این حوزه همه را غافلگیر کرد. ویروس کرونا هم نتوانست مانع از حضور فعالان این حوزه در این رویداد باشد.

 

اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

اگر رویدادهای دو دهه اخیر صنعت پلیمر را ورق بزنیم به چند رویداد تقریبا مشابه می رسیم که چند بار تکرار شده است، بعد از برگزاری چند دوره جشنواره صنعت پلاستیک که توسط انجمن همگن پلاستیک برگزار می شد و برگزاری چند دوره کنفرانس مستربچ و کامپاند که انجمن مستربچ آن را پایه گذاری کرد، اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی توسط انجمن پلی اتیلن 26 و 27 خردادماه 99 برپا شد و جالب انکه سرنوشت هر سه این رویدادها در اولین دوره مافوق تصور بوده است.

 

اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی 26 و 27 خردادماه 99 در شرایطی برگزار شد که استقبال بسیار زیاد فعالان این حوزه همه را غافلگیر کرد. ویروس کرونا هم نتوانست مانع از حضور فعالان این حوزه در این رویداد باشد.

 

این کنفرانس در چهارده سرفصل موضوعی برنامه ریزی شده بود و علیرضا صحاف به عنوان دبیر اجرایی کنفرانس و تیم همراه ایشان در کمیسیون فنی انجمن لوله و اتصالات پلی اتیلن تلاش کرد همه ی موضوعات مرتبط با صنعت لوله های پلی الفیتی را در این 14 مسرفصل بگنجاند.

برگزاری کارگاه های آموزشی و برپایی نمایشگاهی کوچک اما منظم و مرتب از نکات برجسته این رویداد بود.

 

مراسم افتتاحیه که با حضور جمعیت انبوه علاقه مندان دنبال شد با خیر مقدم کوتاهی از سوی علیرضا صحاف و سپس سعید ترکمان، رییس انجمن ملی پلیمر دنبال شد.

در مراسم افتتاحیه زارع مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری، پاکروح معاونت مهندسی و توسعه طرح های آب و فاضلاب کشور،  اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی سخنرانی کردند و به سرعت سرفصل ها و موضوعات در چهارده محور در چند سالن مجزا پیگیری شد.

هادوی رئیس مرکز ماشین سازی، ساخت داخل و تحهیزات وزارت صمت نیز از دیگر مهمانان کنفرانس بود که در پانل ماشین سازی به صورت کامل حضور موثری داشت.

اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی در حالی به پایان رسید که برگزارکنندگان راه سختی برای برگزاری این کنفرانس در دومین دارند چرا که برگزاری موفق این رویداد تلاش مضاعفی را برای دوره آتی می طلبد.

حسن برگزاری این رویداد در شرایط تحریم در این جا بود که با رزومه فعلی، اگر تحریم ها برداشته شود و بشود در فضای اقتصاد بین الملل نفس کشید، قطعا این رویداد مشارکت کنندگان خارجی بسیاری خواهد داشت و در تامین مالی کنفرانس بسیار موثر خواهد بود.

معمولا تجربیات این چنینی یعنی برگزاری رویدادهای علمی در شرایطی با رشد مطلوب ادامه پیدا کرده که توسط مجموعه ای وابسته به لحاظ مالی ولی مستقل از نظر نگاه اجرایی و علمی دنبال شود.

تغییرات هیات مدیره مخصوصا در تشکل های پلیمری می تواند حیات و ممات چنین رویدادهای ارزشمندی را دچار خسرانی بزرگ سازد.

 

مطالب مرتبط در کانال پپنا:

 

فیلم استقبال جالب از سمینارهای جانبی اولین کنفرانس بین المللی لوله های پلی الفینی

https://t.me/ppnachannel/14525

تقدیر از پیشکسوتان:

https://t.me/ppnachannel/14519

غایب بزرگ اولین کنفرانس لوله های پلی الفینی

https://t.me/ppnachannel/14539

حاشیه نویسی:

https://t.me/ppnachannel/14552

https://t.me/ppnachannel/14553

فیلم تقدیر از سیروس بختیاری

https://t.me/ppnachannel/14554

تصویری از مراسم اختتامیه

https://t.me/ppnachannel/14562

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top