رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

طراحی سایت
چهارشنبه 7 خرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 5 شوال 1441.
تاریخ قمری :
May 27 2020.
تاریخ میلادی :

دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی  به عنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پتروشیمی اعلام کرد تعداد اعضای کمیته تخصصی پتروشیمی از بدو فعالیت 7 عضو و اعلام انجمن ملی  صنایع پلیمر ایران مبنی بر این که  تعداد اعضا از 5 به 7 نفر افزایش یافته،  نادرست است، لازم به ذکر است که انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به نمایندگی از اتاق بازرگانی در کمیته تخصصی پتروشیمی عضویت دارد.

 

تکذیب خبر تغییر در تعداد اعضای کمیته تخصصی پتروشیمی، خبر انجمن ملی پلیمر تکذیب شد

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی  به عنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پتروشیمی اعلام کرد تعداد اعضای کمیته تخصصی پتروشیمی از بدو فعالیت 7 عضو و اعلام انجمن ملی  صنایع پلیمر ایران مبنی بر این که  تعداد اعضا از 5 به 7 نفر افزایش یافته،  نادرست است، لازم به ذکر است که انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به نمایندگی از اتاق بازرگانی در کمیته تخصصی پتروشیمی عضویت دارد.

همچنین دبیرخانه کمیته تخصصی پتروشیمی حسب مورد و مانند روال قبل از دیدگاه ها و نظرات انجمن ها، تعاونی ها و تشکل ها ی صنایع پایین دستی با دعوت از آنها در جلسات کمیته تخصصی بهره خواهد برد .

دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی  به عنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پتروشیمی اعلام کرد تعداد اعضای کمیته تخصصی پتروشیمی از بدو فعالیت 7 عضو و اعلام انجمن ملی  صنایع پلیمر ایران مبنی بر این که  تعداد اعضا از 5 به 7 نفر افزایش یافته،  نادرست است، لازم به ذکر است که انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به نمایندگی از طرف اتاق بازرگانی در کمیته تخصصی پتروشیمی عضویت دارد

    همچنین دبیرخانه کمیته تخصصی پتروشیمی حسب مورد و مانند روال قبل از دیدگاه ها و نظرات انجمن های، تعاونی ها و تشکل ها صنایع پایین دستی با دعوت از آنها در جلسات کمیته تخصصی بهره خواهد برد .

خبر انجمن

اعضای کمیته تخصصی پتروشیمی از 5 به 7 رسید

سی و سومین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی امروز به صورت ارتباط ویدئویی با موضع دستورالعمل این کمیته برگزار شد.

 از مهم ترین موضوعاتی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت این بود که تعداد اعضای این کمیته و حق رای آنها مورد بررسی قرار گرفت.

در سال های قبل این کمیته 5 عضو داشت و اکنون با تصمیم جدید کمیته تخصصی پتروشیمی به 7 عضو متشکل از نمایندگان انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، شرکت بورس کالای ایران، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، معاونت امور صنایع و معاونت امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی و و دبیرخانه کارگروه با محوریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رسیده است.

مساله مورد بحث در این جلسه این بود که حضور اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و تعاونی های تامین نیاز به صورت رسمی در دستورالعمل این کمیته قرار بگیرد.

در همین راستا مرضیه طهماسبی، رئیس دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی بر حضور نمایندگانی از این اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و تعاونی های تامین نیاز تاکید کرد.

وی همچنین در خصوص حق رای این نمایندگان نیز گفت که این سه عضو می توانند یک رای داشته باشند.

اما در این میان، سعید ترکمان، رئیس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر در خصوص حق رای این اعضا گفت: تعاونی ها تنها 10 درصد از محصولات پتروشیمی را خریداری می کنند؛ این در حالی است که انجمن ملی صنایع پلیمر و اعضای زیر مجموعه آن حدود 90 درصد از محصولات پتروشیمی بازار را خریداری می کنند.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که تعاونی ها و انجمن ملی صنایع پلیمر نباید به صورت مشترک دارای یک رای باشند.

علاوه بر این کمیته تعاونی های مشترک در اتاق بازرگانی برقرار است و تعاونی ها می توانند نظرات خود را در آن کمیته انتقال دهند تا در صورت نیاز در کمیته تخصصی پتروشیمی مطرح و اعمال شود.

بر این اساس در نهایت با حمایت هایی که توسط دفتر صنایع پایین دستی و انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی و همچنین رئیس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر و موافقت نمایندگان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بورس کالا و وزارت صمت جلب شد.

در نتیجه مصوب شد که نماینده اتاق بازرگانی در جلسات این کمیته به صورت واحد حق رای داشته باشد و نمایندگان اتاق تعاون و نعاونی های تامین نیاز تنها در جلسه به عنوان بازوی مشورتی حضور داشته باشند.

از این رو انجمن ملی صنایع پلیمر توانست در کمیته تخصصی پتروشیمی حق رای کسب کند و این مساله می تواند پیامدهای مثبتی برای خریداران پتروشیمی داشته باشد.

از کانال خبری انجمن خواهشمند است، با هدف تنویر افکار عمومی و فعالان صنعت پتروشیمی نسبت درج این تکذیبه اقدام نمایند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top