رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400.
تاریخ شمسی :

افت چشمگیر قیمت نفت خام، باعث ریزش 60-55 درصدی قیمت مشتقات نفتی همچو نفتا،LPG شده که عملا مزیت صنعت پتروشیمی آمریکا رو که بر پایه اتان بود از بین برده است

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

افت چشمگیر قیمت نفت خام، باعث ریزش 60-55 درصدی قیمت مشتقات نفتی همچو نفتا،LPG شده که عملا مزیت صنعت پتروشیمی آمریکا رو که بر بیس اتان بود از بین برده است

مزیت پتروشیمی آمریکا در این بود که بخاطر حجم بالای تولید NGL و استحصال گاز اتان ارزان قیمت از شیل گس مجتمعهای پتروشیمی زیادی بر پایه اتان شکل گرفت. کراکرهای اتان مزیت بالایی نسبت به کراکرهای دیگر داشتند که بر پایه نفتا و ال پی جی شکل گرفته بودند .

قیمت اتان در آمریکا تقریبا یک سوم نفتا و ال پی جی بود و صنعت پتروشیمی آمریکا بخاطر استفاده از اتان ارزان قیمت ، حاشیه سود بالایی داشت و توانست سرمایه های کلانی در این بخش جذب کند و چندین مگاپروژه بر پایه اتان شکل گرفت و پروژه های مختلفی تعریف شد.

 اما الان؟

اکنون ریزش سنگین قیمت نفت و مشتقات نفتی سبب شده که فاصله قیمتی اتان با سایر فیداستاکها همچو نفتا و ال پی جی به حداقل برسد، یعنی آن مزیتی که صنعت پتروشیمی آمریکا طی سالهای اخیر از آن بهره می برد در حال کمرنگ شدن است.

Go to top