رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

طراحی سایت
پنجشنبه 8 خرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الخميس 6 شوال 1441.
تاریخ قمری :
May 28 2020.
تاریخ میلادی :

 

مدیر یک شرکت تولید دستکش در شاهرود گفت : با این که تولید این محصول صرفه اقتصادی ندارد، با این همه به خاطر نیاز جامعه در شرایط حساس کنونی ، به صورت شبانه‌روز تولید می‌شود.

 

تولید دستکش پلاستیکی اقتصادی نیست 25 درصد ضایعات دارد

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): مدیر یک شرکت تولید دستکش در شاهرود گفت : با این که تولید این محصول صرفه اقتصادی ندارد، با این همه به خاطر نیاز جامعه در شرایط حساس کنونی ، به صورت شبانه‌روز تولید می‌شود.

مهدی احسانی با بیان این که در چرخه تولید دستکش حدود ۴۵ درصد ضایعات وجود دارد ، افزود : با استفاده از مهندسی پلیمر و بازیافت ضایعات، این میزان به  ۲۵ درصد کاهش یافته ولی همچنان تولید دستکش یکبار مصرف سود اقتصادی ندارد.

مدیر شرکت تولیدی " مهدیار پلاست شاهرود " کمبود کارگران ماهر در خط تولید را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و گفت : بکارگیری کارگران ماهر به خاطر دستمزدهای بالای آن‌ها هزینه های بیشتری را تحمیل می‌کند.

وی به شیوع ویروس کرونا و نیاز به تولید دستکش‌های یکبار مصرف هم اشاره کرد و گفت : به خاطر نیاز جامعه ، کارگاه تولید این شرکت به صورت شبانه روز فعال است.

 احسانی گفت : برغم این که قیمت محصولات مرتبط با مقابله کرونا به شدت افزایش یافته ،  ولی در این بازار آشفته هنوز با قیمت قبل تولید دستکش را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه تاکنون به هیچ واسطه‌ای دستکش های یکبار مصرف را تحویل نداده‌ایم ، تاکید کرد: دستکش‌ها فقط در اختیار مراکز پزشکی و بیمارستانی قرار می‌گیرد.

احسانی با بیان این که برخی بیمارستان‌ها مبالغی بیش از ۹۰۰ میلیون ریال بدهکار هستند، گفت:  دستکش های تولیدی این شرکت به ۳۰بیمارستان و مرکز پزشکی ارسال می شود که هزینه آن را به موقع پرداخت نمی کنند.

وی گفت: هرچند تاب‌آوری با این همه مشکل دشوار است ، اما برای مقابله با ویروس کرونا دلمان نمی آید که چرخه تولید را رها کنیم .

وی تهیه مواد اولیه را یکی از مشکلات این شرکت تولیدی عنوان کرد و افزود: بارها در سامانه بهین‌یاب برای دریافت تسهیلات نام نویسی کردیم اما تا کنون موفق به دریافت نشدیم.

احسانی تهیه مواد اولیه از مبادی رسمی را یکی دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت : قیمت هر تن مواد اولیه ۸۸ میلیون ریال  است که برای خرید آن در بازار آزاد تا ۱۳۰ میلیون ریال هم پرداخت می کنیم.

 وی که ۱۵ سال سابقه تولید دستکش دارد بر این باور است که بیشتر تولیدکنندگان  خط تولید دستکش را به دلیل ضایعات ۴۵ درصدی  کنار می گذارند و تولید سفره پلاستیکی ، پلاستیک های فریزری و سایر محصولات پلاستیکی که ضایعات یک تا ۲ درصدی دارند را در پیش خواهند گرفت.

 احسانی نبود امکانات بروز در شاهرود برای انجام تعمیرات را یکی دیگر از مشکلات این حوزه برشمرد و گفت :  برای تعمیر دستگاه‌ها ،خرید لوازم ،تجهیزات و نیز فروش تولیدات با شهر های بزرگ  مانند تهران و مشهد باید در ارتباط بود.

وی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خواست در شرایط  کنونی و برای تداوم تولید ، دستکم  بخشی از بدهی های معوقه را پرداخت کنند.

 احسانی با بیان این که  چهار میلیارد ریال  از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طلبکار است تاکید کرد: ادامه تولید در ماه آینده با این شرایط امکان پذیر نبوده و قادر به تامین مواد اولیه و پرداخت دستمزد کار گران نیستم.

 وی با بیان اینکه در این شرکت کاورهای پلاستکی  دندانپزشکی و تخت های بیمارستانی را تولید  کرده ، تاکید کرد: افزایش خط تولید را با خریداری زمین و کارگاه برنامه ریزی نموده است .

احسانی گفت: در مسیر تهران تا شاهرود تنها کارخانه تولید دستکش است و در این شرایط ویروس کرونا ابتدا تامین نیاز تلاشگران این عرصه ضرورت دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top