رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

طراحی سایت
پنجشنبه 8 خرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الخميس 6 شوال 1441.
تاریخ قمری :
May 28 2020.
تاریخ میلادی :

 

این روزها سوالی مهم ذهن کارفرمایان را مشغول کرده است.  آیا دیه شامل افرادی که مبتلا به ویروس کرونا هستند و سرکار می آیند،  می شود؟

مهرداد صادقی نکو رییس انجمن همگن پلاستیک استان تهران به این پرسش پاسخ داده است:

کرونا و مسوولیت پرداخت دیه

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

 

این روزها سوالی مهم ذهن کارفرمایان را مشغول کرده است.  آیا دیه شامل افرادی که مبتلا به ویروس کرونا هستند و سرکار می آیند،  می شود؟

 

مهرداد صادقی نکو رییس انجمن همگن پلاستیک استان تهران به این پرسش پاسخ داده است:


➕ما یک قانون 90 تامین اجتماعی داریم، یک ماده 91 و 92 قانون کار را داریم.
▪️این قوانین به صراحت در خصوص آزمایشات استخدامی ابتدا و حین کار، همچنین بحث ایمنی و بهداشت و آموزش ها تکلیف کارفرما را مشخص کرده است.
▪️در خصوص کرونا، پروتکل هایی توسط وزارت بهداشت تدوین شده است. احتمالا پروتکل های جدید هم صادر خواهد شد.
➕برای روشن شدن موضوع، مثالی می زنم. قانون می گوید به پرسنل کفش گاردار بدهید. یا اگر پرسنل تراشکاری و جوشکاری می کند مثلا عینک در اختیار او قرار بدهید. اگر کارفرما تجهیزات ایمنی را نداد و اتفاقی افتاد چه می شود؟
با توجه به اینکه کارگر بیمه بوده، بیمه زیر بار دیه و حتی از کار افتادگی نمی رود. وقتی مراحل قانونی طی می شود و ثابت شد کارفرما این تجهیزات را در اختیار کارگر قرار نداده، کارفرما هم به پرداخت دیه،  هم به پرداخت مبلغ از کار افتادگی مادام العمر محکوم می شود.
▪️اگر کارفرما ثابت کرد این تجهیزات را داده است و رسید و اثر انگشت را به دادگاه ارائه کرد، مشکلی برای کارفرما به وجود نمی آید. البته باید کارفرما همواره بر حسن انجام کار نظارت داده باشد.
در مورد کرونا باید طبق پروتکل های اعلام شده عمل کرد. مثلا  می گویند هنگام ورود پرسنل باید تب سنجی انجام شود. درجه تب ثبت شود و از پرسنل امضا و اثرانگشت گرفته شود.
اگر می گویند ماسک و دستکش باید تحویل داده شود حتما این اقلام ثبت و اثر انگشت و امضا از پرسنل گرفته شود.
اگر این پروتکل دقیق انجام شد، ورثه نمی تواند ادعایی برای دیه داشته باشد.
یک وقت پروتکل به دقت انجام شد ولی زمان قرنطینه بوده است. دولت اعلام کرده برخی مشاغل اجازه فعالیت ندارند. اینجا قطعا کارفرما مقصر خواهد بود و محکوم است. (هر چند همه مسائل ایمنی را رعایت کرده باشد)
پیشنهاد می شود کارفرمایان بیمه مسوولیت مدنی داشته باشند. این بیمه فقط مربوط به کرونا نمی شود. بیمه می تواند بخش اعظم خسارت ها را جبران کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top