رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

اولین نشست رسمی هیات مدیره انجمن همگن پلاستیک استان تهران با حضور مهرداد صادقی نکو، مهدی باستان فر، حمید شمسایی، سلمان قنداقساز و علی حیدری برگزار شد. در این نشست نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری تدوین شد تا یکی از مشکلات اساسی تولیدکنندگان در هفته های اخیر رفع شود.

 

اولین نشست رسمی هیات مدیره انجمن همگن پلاستیک/ نامه به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): اولین نشست رسمی هیات مدیره انجمن همگن پلاستیک استان تهران با حضور مهرداد صادقی نکو، مهدی باستان فر، حمید شمسایی، سلمان قنداقساز و علی حیدری برگزار شد. در این نشست نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری تدوین شد تا یکی از مشکلات اساسی تولیدکنندگان در هفته های اخیر رفع شود.

انتقاد از حذف گرد کردن تقاضا در کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی موضوع این نامه است.

 

احتراما با بذل عنایت به اعتراضات متعدد اعضا در مورد تصمیمات اتخاذ شده غیر منطقی در سی و یکمین نشست کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی که گرد کردن تقاضا به محموله های 22 تنی یا همان ضریب محموله حذف شده است. این موضوع نه تنها برای فعالین واقعی صنایع تکمیلی در راستای تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود ایجاد مشکل نموده بلکه باعث گرانی محصولات تولیدی آنها در این شرایط خاص شده است.

لازم به توضیح است که از اواخر سال 97 بخاطر برخوردهای تعزیراتی و قانونی، واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود به بهین یاب و متعاقب آن به بورس برای خرید مراجعه نموده اند.

با توجه به تصمیات اخذ شده در تعیین سهمیه های واقعی برای تولیدکنندگان در وزارت صمت و سازمان های استانی مربوطه خرید کسری مواد اولیه از بازار به خاطر تعزیراتی بودن ، بدون فاکتور رسمی توسط فروشندگان انجام می شود. و قطعا تولیدکنندگان مدرکی برای ارائه به ارزش افزوده ندارند اما با خرید از بورس منابع مالیاتی دولت نیز براحتی تامین می گردد منجر شد تا حتی واحدها سهمیه ظرفیت های تعیین شده در پروانه ها و مجوزهای قانونی خود را نیز دریافت نکنند اما ضریب محموله یا همان گرد کردن باعث گردید بود تا این قبیل واحدها حداقل 30 درصد ظرفیت های صادره را دریافت دارند.

با حذف این ضریب در کارگروه مربوطه و از طرفی تعزیراتی و غیرقانونی بودن خرید مواد اولیه پلیمری از بازار سردرگمی واحدهای تولیدی و کاهش ظرفیت تولیدات و تعدیل نیروی کار را در برداشته است.

لذا تقاضا مند است با صدور دستورات لازم ضریب محموله دوباره احیا شود یا ظرفیت های واقعی تولیدکنندگان بدون در نظر گرفتن میانگین 24 ماهه فروش اعلام شده در ارزش افزوده تامین گردد و سهمیه های حذف شده در این رابطه در ماه های آینده توسط این قبیل واحدهای تولیدی که مستحق آن بوده اند قابل خرید از بورس باشد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top