رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: اسم این ظروف یک‌بار مصرف، گیاهی است اما موادی که در آن‌ها استفاده می‌شود باعث ایجاد سرطان می‌شوند.

 

محمد مهدی کوشیار فوق تخصص خون و سرطان بالغین، مواد شیمیایی موجود در ظروف گیاهی عامل ایجاد سرطان است

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: اسم این ظروف یک‌بار مصرف، گیاهی است اما موادی که در آن‌ها استفاده می‌شود باعث ایجاد سرطان می‌شوند.

محمد مهدی کوشیار، در همایش سرطان در پوست گردو که در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: آینده دست دانشجویان دانشمند است. پلاستیک‌هایی که در دست شما قرار داد. مشکلات بسیار زیادی دارد و معضل زباله، همیشه در مازندران، دماوند و همه جا وجود داشته است.

وی افزود: یکی از فعالیت‌هایی که ترکیه انجام داده است، واردات زباله است. ترکیه از چین و آلمان زباله وارد می‌کند و با استفاده از علم و اقتصاد خود برای همین کشورها ظروف بازیافتی تولید می‌کند. اما فعالیت‌های جزئی کافی نیست. مقدار زباله‌ها بسیار زیاد است. کل دیواره‌ دریای خزر را زباله فراگرفته است، کل اقیانوس‌ها پر از زباله شده‌اند. تا چندسال آینده مقدار ماده سمی حاصل از پلاستیک بیشتر از موجودات زنده اقیانوس‌ها خواهد بود.

کوشیار ادامه داد: برای تولید ظروف گیاهی یکبار مصرف در کشور ما چند کارخانه وجود دارد و برای تولید این محصول از کانادا ذرت وارد می‌کنند، در مناطقی مانند بندر انزلی این ذرت نگه‌داشته می‌شود و پس از تولید پروتئین در آن، ظروف پلاستیکی تولید می‌کنند. بعد از اینکه متوجه می‌شوند ظروف گیاهی دوام موجود در ظروف پلاستیکی را ندارند، به آن‌ها مواد اضافه شونده می‌زنند و این مواد است که در انسان سرطان ایجاد می‌کند. اسم این ظروف گیاهی است اما موادی که در آن‌ها استفاده می‌شود باعث ایجاد سرطان می‌شوند. جوانان ما می‌توانند با ارائه ایده‌های خود برای تولید ظروف گیاهی سالم‌تر قدم پیش بگذارند و ما حتما از آن‌ها حمایت می‌کنیم. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top