پپنا تی وی اولین تلویزیون صنایع پلیمر و بسته بندی

طراحی سایت
چهارشنبه 1 بهمن 1399.
تاریخ شمسی :

 

شرکت نکو بهینه ماشین (NBM) از برترین شرکت های ارائه دهنده ماشین آلات تزریق پلاستیک است و سهم قابل توجهی از تامین ماشین آلات نصب شده در ایران دارد.

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): شرکت نکو بهینه ماشین (NBM) از برترین شرکت های ارائه دهنده ماشین آلات تزریق پلاستیک است و سهم قابل توجهی از تامین ماشین آلات نصب شده در ایران دارد.

کاوه سلیمی مدیر اجرایی NBM در گفت و گو با پپنا برنامه های شرکت نکو بهینه ماشین را برای نمایشگاه ایران پلاست 2019 تشریح می کند.

 

 

برنامه امسال نکو بهینه ماشین برای ایران پلاست امسال را توضیح می دهید

  • برنامه امسال نکو بهینه ماشین تمرکز بر فرایندهای صنعت پلاستیک است. این شیوه فروش که اولین بار در مراسم قرعه کشی خودرو BMW X3 در سال ٩٧ در هتل المپیک مطرح شد در حال گسترش و غنا در نکو بهینه ماشین میباشد. آنچه در نمایشگاه ایران پلاست 98 تأکید خواهد شد ارائه راهکار به مشتریان است و دستگاه بخش کوچکی از این راهکار میباشد.
  • آنچه NBM را به این سو هدایت کرده علاوه بر تغییر رویکرد فروش در سایر نقاط دنیا، نیاز امروز مشتریان به ایجاد مزیت رقابتی میباشد.
  • در واقع ارائه دستگاه و خدمات پس از فروشی که در سالهای گذشته از نقاط قوت NBM بود و هست فعالیت اصلی نیست و فعالیتهای مهندسی خطوط تولید که ظرفیت آن در NBM موجود است تأکید و نمایش داده خواهد شد. نمود عینی این محصولات علاوه بر فعالیت تولیدی نکو بهینه ماشین، پروژه هایی است که به سرانجام رسیده است. البته در نمایش این فعالیتهای مهندسی اصل رازداری و دارایی معنوی مشتریان مد نظر خواهد بود.

 

با توجه به ممنوعیت یا سخت تر شدن واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک شرکت نکو بهینه ماشین در تامین ماشین آلات یا تامین قطعات برای مشتریان این شرکت دچار مشکل نشده است؟

  • متأسفانه در فرایند واردات بدلیل موانع موجود داخلی و خارجی دچار مشکل شده ایم و امیدواریم که مسئولین مربوطه با لحاظ همه متغیرها درباره واردات تصمیم گیری نمایند.

نکو بهینه ماشین از حامیان ساخت دستگاه در کشور است ولی نه به هر قیمتی. بدیهی است که ماشین سازی نیازمند برنامه ریزی دقیق و همسویی با اهداف کلان صنعتی و توسعه کشور میباشد. تجربه ایجاد انحصار متأسفانه هم اینک نیز در صنایع مختلفی نتایج بد خود را نشان داده که شاخص ترین آن خودرو میباشد.

اگر صرفاً برای ایجاد اشتغال واردات را ممنوع کنیم علاوه بر حذف پتانسل های تولید قطعات پلاستیک بسیار زیادی که در صنایع پایین دستی پتروشیمی وجود دارد به تولید داخل این محصولات لطمه بسیار بزرگی زده ایم. آنچه هم اینک اتفاق افتاده صرفاً محدودیت واردات است و بدلیل عدم وجود برنامه و هدف گذاری، حاصلی جز لطمه به تولید داخل همان ماشین سازها نخواهد داشت چرا که فروش خوب صرفاً مسکنی است که آنها را از مطالبه برنامه های صحیح از دولت و وزارت صنایع غافل میکند.

  • نکو بهینه ماشین به ساخت داخل بسیار علاقه مند است و همچون ادوار گذشته محصول دیگری را ارائه خواهد نمود و امیدوار است زمینه و بستر ساخت داخل توسط تشکل های خبره صنعت فراهم گردد و شاهد وضع قوانینی که صرفاً موانع تولید هستند نباشیم.

در آخرین ایران پلاست از دستگاه بادی لشان رونمایی کردید. در ایران پلاست امسال محصول جدیدی عرضه می کنید.

  • با توجه به رویکرد جدید نکو بهینه ماشین که راهکارهای مهندسی است آمادگی تأمین همه نوع دستگاه را داریم و بسیار مایل و علاقه مندیم که پروژه های کلید روشن از ایده اولیه تا استقرار ماشین آلات و تولید آزمایشی را به انجام برسانیم.

ماشین آلاتی که در نمایشگاه نمایش داده می شود و قابلیت های آن را تشریح می کنید؟

  • تأکید امسال راهکارهای مهندسی و فرایند های صنعت پلاستیک خواهد بود و دستگاه در اولویت های بعدی قرار دارد.
  • در نمایشگاه امسال دستگاه بسیار کارآمد دو صفحه ای ایزومی به تناژ 500 تن که به D1-500 شناخته میشود و یک دستگاه دیگر که ساخت خودمان است و در گروه لوازم جانبی است نمایش داده خواهد شد و مابقی تمرکز NBM بر راهکارهای مهندسی و چند قطعه پلاستیکی که با همین رویکرد توسط NBM در حال تولید است خواهد بود.

برنامه ای ویژه یا شرایطی ویژه برای فروش ماشین آلات هایشینگ و ایزومی دارید؟

درحال حاضر برنامه خاصی نداریم ولی چنانچه مصوب شود از طرق مختلف منجمله رسانه پپنا اطلاع رسانی خواهد شد. درپایان امیدواریم که نمایشگاه ایران پلاست 98 فرصتهای توسعه صنعت پلاستیک از طریق ایجاد همسویی و یکپارچگی در بین تمامی نهادهای قانون گذار و مجری را فراهم نماید.

 

Go to top