رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

شمس جاوید اروند از شرکت های مطرح در زمینه تولید گرانول، پلی اتیلن وکس و نایلون و نایلکس است. گفت و گوی کوتاهی با سید حیدر هامونی مدیرعامل شرکت شمس جاوید اروند داشته ایم که در ادامه می خوانید:

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): شمس جاوید اروند از شرکت های مطرح در زمینه تولید گرانول، پلی اتیلن وکس و نایلون و نایلکس است. گفت و گوی کوتاهی با سید حیدر هامونی مدیرعامل شرکت شمس جاوید اروند داشته ایم که در ادامه می خوانید:

 

دایره محصولات شرکت شمس جاوید اروند از تولید گرانول و پلی اتیلن وکس هست تا تولید نایلون و نایلکس (چه در بخش خانگی و چه در بخش صنعتی)

در مورد مزیت های تولیدی شرکت بفرمایید؟

مزیت تولیدی شرکت شمس جاوید اروند شامل موارد زیر است:

در بخش تولید گرانول کاهش هزینه های تولید، کیفیت بالای محصول، در دسترس بودن آن مزیت است و

در بخش تولید پلی اتیلن وکس تنوع تولید (ارایه 5 تیپ  مختلف وکس)، کیفیت  و رقابت پذیری در قیمتاز محاسن آن به شمار می رود.

در زمینه تولید نایلون ونایکس، کیفیت، استحکام بالا وعدم نفوذپذیری اب و رطوبت از مشخصات برجسته محصولات شمس جاوید اروند است.

 

کارخانه در کجاست ؟

 آبادان شهرک صنعتی آبادان

و با چه ظرفیتی کار می کند؟

100درصد ظرفیت اسمی

چند خط تولیدی نصب شده دارید؟

8 خط

مشتریان شما چه بخش هایی را شامل می شوند؟

اهم فعالیت ما در بخش کامپاند و گرانول است. پلی اتیلن وکس و نایلون نایلکس می هم تولید می کنیم.

دربخش کامپاند و گرانول  ما تامین کننده نیاز کارخانجات در خط تولیدشان هستیم و در بخش پلی اتیلن وکس تامین کننده نیاز کارخانجات در خط تولیدشان هستیم.

در حوزه نایلون ونایلکس برای بسته بندی محصولات صنعتی وکشاورزی و... محصولات شمس جاوید اروند مود استفاده قرار می گیرد.

در بخش کیسه های پلاستیکی (خانگی) که هر روز تعداد برندهای فروشگاهی آن اضافه می شود چه برنامه ای برای برندسازی دارید؟

برنامه هایی انجام شده مثل تبلیغات محیطی و تبلیغات در بازار های صادراتی.

مخصوصا تبلیغات در عراق به واسطه نزدیک بودن به مکان کارخانه برنامه ریزی شده است.

برای نمایشگاه ایران پلاست چه برنامه ای دارید؟

باتوجه به افزایش ظرفیت و تنوع تولید بازاریابی جدیدی را مدنظر قرار دادیم و ضمن اینکه تعدادی از شرکت های خارجی دعوت کردیم در نمایشگاه از غرفه ما بازدید به عمل بیاورند، صحبت های اولیه برای خرید و ایجاد بازار در کشورهای هدف انجام شده است.

در نمایشگاه ایران پلاست قرار است چه محصولات جدیدی را عرضه کنید

انواع گرانول و پلی اتیلن وکس و نایلون و نایلکس

در بین تولید کنندگان نایلون و نایلکس هدف گذاری شما تصاحب چند درصد از بازار است؟

ما درصدی تعیین نمی کنیم و هر آنچه در افزایش ظرفیت جدید داریم ان را در بازار هدف به فروش می رسانیم وقطعا چشم انداز ما روشن است و هرسال افزایش ظرفیت خواهیم داشت

در مواد تولید گرانول و پلی اتیلن وکس در کارخانه شمس جاوید اروند بیشتر توضیح می دهید؟

پلی اتیلن وکس، واکسی بر پایه‌ پلی‌اتیلن می‌باشد که در دمای اتاق در حلال‌های آلی نامحلول است و در دمای بالاتر در آلیفاتیک‌ها، آروماتیک‌ها و هیدروکربن‌های کلرینه و بیشتر حلال‌های غیر قطبی حل می‌شود.

پلی اتیلن ماده ای بدون بو و رنگ ، شفاف و به شکل جامد کریستالی است. پلی اتیلن سنگین (HDPE) دارای ساختمان خطی با تعداد کمی شاخه های جانبی بوده و تحت فرآیندهای فشار پایین و متوسط تولید می گردد. زنجیره ی مولکولی در این نوع پلیمر فشرده است و همین عامل باعث افزایش دانسیته آن می­شود.

گرانول اسم پلیمر خاصی نیست.

به نوعی از شکل پلیمر بدست آمده در پتروشیمی که بصورت دانه بوده و برای مصارف و کاربردها باید ذوب و شکل دهی شود گرانول میگویند.

در واقع وقتی پلیمر تولید میشود در دستگاه اکسترودر (چیزی شبیه چرخ گوشت) ذوب شده و در سر اکسترودر یک کاتر یا هر چیزی شبیه آن پلیمر خروجی را مرتباً قطع میکند و گرانول تولید می شود.

همه مواد پلیمری بسته به کاربرد و میزان ویسکوزیته و عوامل دیگر مثل نوع پلیمریزاسیون و... میتوانند تبدیل به گرانول شوند. ولی اگر شرایط پلیمریزاسیون و عوامل دیگر پیچیده باشد پلیمر بصورت پودر یا محلول یا ... تولید می شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top