رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

 

در طول سیزده دوره، ایران پلاست هیچ وقت بدون حاشیه نبوده است. این بار نیز حاشیه هایی پیرامون واگذاری غرفه ها وجود دارد. اضافه شدن سالن 6 و 7 و نهایتا امروز که طی اطلاعیه ای اعلام شد سالن 8 و 9 در صورت وجود تقاضای موثر به متقاضیان واگذار خواهد شد.

 

 پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): در طول سیزده دوره، ایران پلاست هیچ وقت بدون حاشیه نبوده است. این بار نیز حاشیه هایی پیرامون واگذاری غرفه ها وجود دارد. اضافه شدن سالن 6 و 7 و نهایتا امروز که طی اطلاعیه ای اعلام شد سالن 8 و 9 در صورت وجود تقاضای موثر به متقاضیان واگذار خواهد شد.

همین ها بهانه ای شد با محمد مقاره مسوول ستاد اجرایی نمایشگاه ایران پلاست گفت و گوی کوتاهی انجام دهیم که در ادامه می خوانید:

 

آقای مقاره به نظر می رسد برنامه ریزی ستاد اجرایی نمایشگاه برای ایران پلاست سیزدهم (به لحاظ فضای در اختیار نمایشگاه) متناسب با تقاضای واقعی نبوده است.

سال گذشته در گروه کالایی مواد اولیه دقیقا به اندازه تقاضای ارائه شده (8400 متر) سالن در اختیار متقاضیان قرار گرفت. از این میزان فقط 91 درصد در نمایشگاه حضور پیدا کردند و در نهایت 700 متر از بخش مواد اولیه فضا خالی ماند.

امسال 7400 متر تقاضا شده و ما معادل 91 درصد که می شود 6700 متر سالن در اختیار این گروه قرار دادیم. یعنی بر اساس تجربه سال گذشته همان فضا را پوشش دادیم.

سال گذشته در گروه ماشین آلات 80 درصد فضای در اختیار ماشین سازان پر شد و 800 متر از فضای ما خالی ماند.  امسال ما 94 درصد تقاضا را در بخش ماشین آلات پوشش دادیم.  چون شاهد تقاضای بیشتری در این گروه بودیم.

در بخش گروه کالایی محصولات هم سال گذشته 15500 متر درخواست داشتیم ولی در نهایت 62 درصد در نمایشگاه شرکت کردند و معادل 1100 متر از فضای اختصاص داده شده به این گروه خالی ماند. بنابراین ما در این گروه امسال از 22000 متر درخواست ارائه شده معادل 13100 متر که حدود 60 درصد می شود سالن اختصاص دادیم .

یعنی دقیقا برنامه ریزی ما بر اساس میزان مشارکت در سال گذشته بود.

البته توجه کنید که سال گذشته هزینه 2600 متر فضای خالی مانده که عددی بیش از 260 میلیون تومان بود توسط ستاد برگزاری نمایشگاه ایران پلاست به شرکت سهامی نمایشگاه ها پرداخت شد.

 

اگر دقیقا برنامه ریزی مثل سال گذشته بود چرا سالن اضافه کردید؟

اگر دقت فرمایید فقط سالن 5 به برنامه اولیه اضافه شد که ان هم در رزرو ما بود و پیش بینی ما هم این بود که در صورت افزایش درخواست در گروه محصولات سالن 5 به مجموعه سالن ها اضافه شود که همین اتفاق هم افتاد و تقاضای این گروه در روزهای پایانی ثبت نام از 18000 متر به 22000 متر افزایش یافت.

سالن 6 و 7 هم براساس نامه وزیر صمت به شرکت سهامی نمایشگاه ها به گروهی از سازندگان ماشین آلات اختصاص یافت.

با توجه به درخواست هایی که مطرح می شد و به نظر می رسید تقاضای زیادی برای حضور در نمایشگاه وجود دارد ما نظرسنجی کردیم و درخواست کردیم متقاضیان تا ساعت 8 امشب درخواست خود را برای اختصاص سالن جدید اعلام نمایند که تا ساعت 8 صرفا 1000 متر تقاضا مطرح شده است که نشان دهنده این است که تقاضای چندانی وجود ندارد. بنابراین سالن دیگری به فضای نمایشگاه امسال اضافه نمی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top