رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

اصلاح سامانه بهین یاب و پالایش خریداران ثبت شده در این سامانه در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

 اطلاعات پورقاضی از شیوه تغییرات جدید در سامانه بهین یاب

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir):

اصلاح سامانه بهین یاب و پالایش خریداران ثبت شده در این سامانه در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

مهدی پورقاضی، مدیرعامل شرکت نیرومند پلیمر گفت: پالایش سامانه وزارت صمت که مجوز خرید مواد اولیه را صادر می کند، تصمیم درست و اقدام مثبتی است به طوریکه در صورت حذف واسطه ها از بهین یاب، مصرف کننده واقعی می تواند مواد اولیه موردنیاز خود را به موقع تامین کند.

وی ادامه داد: البته ما هنوز از جزییات این اصلاحات اطلاعی نداریم؛ اما طبق صحبت ها و گمانه زنی های اخیر گویا مقرر شده این اصلاحات برمبنای میزان مالیات بر ارزش افزوده تولیدکنندگان و یا بر حسب آمار موجود از معاملات فصلی آنها صورت پذیرد.

پورقاضی در خصوص مزایای پالایش خریداران واقعی مواد اولیه صنعت پتروشیمی گفت: پالایش خریداران می تواند در میزان تقاضای خرید مواد اولیه موثر بوده و تقاضای کاذب را حذف کند. در نتیجه حذف درخواست های غیرواقعی و تقاضاهای کاذب، می توان شاهد برقراری تعادل در بازار مواد اولیه موردنیاز صنعت بود.

پورقاضی تاکید کرد: این اقدام در شرایطی از سوی وزارت صمت در حال پیگیری است که با حذف تقاضاهای کاذب از سامانه بهین یاب، نوسانات کاذب قیمت ها نیز کاهش می یابد که این امر به رونق تولید نیز کمک می کند.

براساس این گزارش، فرشاد مقیمی، معاون وزیر صمت به تازگی از پالایش سامانه بهین یاب وزارت صمت و حذف واسطه ها از این سامانه حداکثر تا یک ماه آینده خبر داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top