رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

سایت پلاست یوروپ تحلیلی از نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹ ارائه کرده است. این وب سایت به گرمای هوای گوانجو محل برگزاری چاینا پلاس در سال ۲۰۱۹ اشاره می کند و به چین لقب یک کارخانه نوآوری را می دهد.

 تحلیلی خواندنی از chinaplas2019 - چایناپلاس ۲۰۱۹

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): سایت پلاست یوروپ تحلیلی از نمایشگاه چاینا پلاس ۲۰۱۹ ارائه کرده است. این وب سایت به گرمای هوای گوانجو محل برگزاری چاینا پلاس در سال ۲۰۱۹ اشاره می کند و به چین لقب یک کارخانه نوآوری را می دهد.

این نمایشگاه در سایه اختلافات تجاری با امریکا برگزار شد. تمرکز بر دیجیتالسازی، اتومبیل های الکترونیکی و اقتصاد مدور و توسعه شبکه ۵G از نکات برجسته نمایشگاه چاینا پلاس بود.

در این گزارش اشاره شده که چین ۳۰ درصد سهم بازار جهانی را در اختیار دارد و مصرفه سالانه پلاستیک در این کشور ۱۰۰ میلیون تن است.

ارگانایزر نمایشگاه 163،314 بازدید کننده در چهار روز را ثبت کرده است که این ۱۰ درصد کمتر از تعداد بازدیدکنندگان در چاینا پلاس ۲۰۱۸ در شهر گوانجو است. البته اتفاق عجیبی نیست چون شانگهای شهر به مراتب بزرگتری است .

۲۵.۷۹ درصد بازدید کنندگان یعنی ۴۲۰۰۵ نفر از کل بازدیدکنندگان را افراد غیر چینی تشکیل داده اند.

در این گزارش عنوان شده آربورگ انبار خود را در چین گسترش داده است.

KraussMaffei (KM)  رقیب شرکت آربورگ قصد دارد تا فعالیت های خود را در چین تقویت کند. این شرکت که متعلق به گروه چینی ChemChina از سال 2016 است به دنبال تقویت فعالیت های تحقیق و توسعه محلی و گسترش تولید در Jiaxing می باشد.

انگل نام دوم تجاری خود به نام wintech را که محصولات این شرکت را در چین تولید میکند وارد بازار امریکا کرده است.

انجمن سازندگان ماشین آلات در اروپا اعلام کرده (vdma) تحویل ماشین آلات به چین در سه ماهه اول سال 2019 تنها 0.4 درصد رشد داشته است. عدم اطمینان مشتریان ناشی از تحریم های تجاری ایالات متحده است، به گفته تحلیلگران آژانس خبری بلومبرگ، اگر تعرفه ها به تمام تجارت بین ایالات متحده و چین تعمیم یابد، تولید اقتصادی جهانی در سال 2021 به میزان 600 میلیارد دلار (حدود 540 میلیارد یورو) کاهش خواهد یافت. چین نباید تمام اینها را تحمل کند، اما مطمئنا سهم عمده ای از این ضرر و زیان است.

در چین، فروش خودروهای جدید در سال 2018 برای اولین بار طی بیش از دو دهه کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری دولتی چین، به نقل از یک گزارش از تولیدکنندگان خودروی چینی، انتظار می رود در سال جاری فروش خودرو در سال 2018 با 28.1 میلیون دستگاه باقی بماند. اما چین هنوز یک کارخانه نوآوری است – انتظار می رود فروش خودروهای الکتریکی و وسایل نقلیه هیبریدی رشد ۲۷ درصدی را تجربه کند و به ۱.۶ میلیون دستگاه برسد.
استفاده از تلفن های همراه در چین بسیار زیاد است. چهار نفر از پنج نفر زیر 60 ساله هنگام سفر به مترو یا راه رفتن در خیابان های گوانگژو موبایل دست دارند.

گسترش شبکه های ارتباطی 5G  می تواند تاثیرات جنگ تجاری را کاهش دهد.

مصرف سرانه پلاستیک در چین در سال 2018 به 65 کیلوگرم افزایش یافته است (از 1/54 کیلوگرم در سال 2017)، انتظار می رود که پس از کاهش هزینه مالیات بر ارزش افزوده پکن، مصرفکنندگان را مجبور به خرید بیشتر کند.

بدون تردید، چین تاثیر ریتم خود را بر جهان می گذارد،. Chinaplas بعدی 21 تا 24 آوریل 2020 در شانگهای برگزار خواهد شد.

تحلیلی خواندنی از chinaplas2019 - چایناپلاس ۲۰۱۹ 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top