افزایش سود پتروشیمی ساسول آفریقای جنوبی

 
پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

گروه پتروشیمی ساسول آفریقای جنوبی از رشد 18 درصدی سود 6 ماهه این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی خبر داد.

به گزارش پپنا به نقل از رویترز (reuters)، گروه پتروشیمی ساسول (Sasol) آفریقای جنوبی روز دوشنبه ششم اسفندماه از رشد 18 درصدی سود 6 ماهه این شرکت خبر داد. این شرکت عواملی چند مانند قیمت های بالاتر نفت خام، کاهش نرخ برابری رند (Rand) آفریقای جنوبی در برابر دلار آمریکا و حاشیه سود بالاتر واحدهای تولید محصولات شیمیایی ویژه (speciality chemicals) خود را از دلایل افزایش سود یادشده دانست.

بر اساس این گزارش ، درآمدهای عنوان به ازای هر سهم (Headline earnings per share) یا اچ ای پی اس (HEPS) ساسول در 6 ماه منتهی به 31 دسامبر سال 2018 میلادی به 21.45 رند (معادل یک دلار و 54 سنت) افزایش یافت. این رقم در مدت مشابه سال پیش از آن، 18.22 رند بود. هر دلار آمریکا در حال حاضر معادل 13.9557 رند آفریقای جنوبی مبادله می شود.

اچ ای پی اس شاخصی مهم برای سنجش سود در آفریقای جنوبی به شمار می رود که سود و ضررهای یکباره و پیش بینی نشده (one-off items) را در نظر نمی گیرد.

این شرکت آفریقایی در حوزه های متنوعی مانند صنایع شیمیایی و پتروشیمی، انرژی، معدن و تولید سوخت های سینتتیک فعالیت دارد. ساسول دارای چند کارخانه در ساسولبرگ و سکوندا در آفریقای جنوبی است و در چند پروژه در کشورهای دیگر مانند اوریکس جی‌تی‌ال در قطر و اسکراووس جی‌تی‌ال در نیجریه مشارکت دارد.

 
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top