قالب های تزریق پلاستیک جزئی از جنگ تجاری چین و امریکا بود اما اواخر دسامبر سال ۲۰۱۸ دونالد ترامپ دستور خروج قالب های پلاستیک را از این جنگ تجاری صادر کرد.

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): قالب های تزریق پلاستیک جزئی از جنگ تجاری چین و امریکا بود اما اواخر دسامبر دونالد ترامپ دستور خروج قالب های پلاستیک را از این جنگ تجاری صادر کرد. ترامپ تعرفه ۲۵ درصدی قالب های تزریق پلاستیک را تعلیق کرد.

این تصمیم به تولیدکنندگان قطعات پلاستیک ایالات متحده کمک شایان توجهی کرد. در مدتی که بر روی قالب های تزریق پلاستیک تعرفه وضع شده بود بسیاری از واحدهای تولیدکننده امریکا به خصوص تولیدکنندگان قطعات خودرو درخواست معافیت کرده بودند.

استراتژی شرکت ها در امریکا بر این اساس شکل گرفته که منابعی را در امریکا برای تامین قالب های تزریق پلاستیک بیابند.

ارزش بازار قالب تزریق پلاستیک در امریکا در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱.۱۴ میلیارد دلار بوده که در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۱.۵۳ میلیارد دلار رسیده است.

کسری تجاری امریکا در زمینه قالب های تزریق پلاستیک با چین در سال ۲۰۱۵ معادل ۳۹۰ میلیون دلار بوده که در سال ۲۰۱۷ به رقم ۴۹۸ میلیون دلار رسیده است.

بیشترین کسری تجاری امریکا در زمینه قالب تزریق پلاستیک مربوط به کشور کانادا است. در سال ۲۰۱۵ این کسری تجاری ۶۹۹ میلیون دلار بوده که در سال ۲۰۱۷ به ۸۸۴ میلیون دلار رسیده است.

 یکی از تولیدکنندگان سرشناس امریکایی می گوید سفارش قالب در امریکا تا تولید ۱۸ تا ۲۰ هفته طول می کشد ولی همین سفارش در چین یا آماده است یا کمتر از ۱۰ هفته به طول می انجامد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top