پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی (www.ppna.ir): اسفند سال ۹۱ و قبل از انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری یکی از نهادهای امنیتی با حکم دستگاه قضایی، یکی از مدیران ارشد تجارت محصولات پتروشیمی را به اتهام سوءاستفاده گسترده مالی بازداشت کرد. وی که گفته می شد تابعیت دوگانه دارد به سلطان بازار تجارت محصولات پتروشیمی در داخل و خارج از ایران معروف شد.

منابع مطلع می گفتند بخش عمده‌ای از بازار پتروشیمی در دهه اخیر در قبضه وی بوده و اگر کسی بر خلاف نظر و رای وی در این بازار عمل می‌کرد به طرق گوناگون از دور رقابت بازار این محصولات حذف می‌شد. بر اساس این گزارش گردش مالی بازار تجارت محصولات پتروشیمی ایرانی به چند ده هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود و گفته می شد ابعاد سوءاستفاده فرد یاد شده در این بازار بزرگ، بسیار گسترده بود.

م . الف (فرد بازداشت شده) پس از ۱۸ماه بازداشت در سال ۹۳ با قرار دادن وثیقه سنگین آزاد شد و پس از آزادی، جمعی از مدیران فعلی صنعت پتروشیمی به دیدار وی رفتند.

در عین حال تعداد دیگری از مدیران صنعت پتروشیمی و دیگر نهادها نیز که در ارتباط با این پرونده بازداشت شده بودند نیز با قرار وثیقه آزاد شدند.

علیرضا نوری زاده که یک ضد انقلاب  است در رابطه با م . الف در همان سال ۹۳ گفته بود سهامداران جدید بازرگانی پتروشیمی باعث زندان رفتن او شده اند.

به هر حال تا کنون هیچگاه به طور رسمی اعلام نشد سرنوشت م . الف به کجا رسید؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top