ظهر  چهارم دی ماه، سه به علاوه یک نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه پلاستیک تهران دستگیر شدند. پپنا در همان لحظات اولیه از ماجرا باخبر شد. ما قصد انتشار جزئیات این حادثه را نداشتیم. فقط درب بسته اتحادیه را صبح امروز در کانال اطلاع رسانی خود منتشر کردیم. تا اینکه حوالی ظهر امروز، سایت غیر مطرح تهران نیوز ماجرا را از قول منابع آگاه منتشر کرده است.

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

 

ظهر چهارم دی ماه، سه به علاوه یک نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه پلاستیک تهران دستگیر شدند. پپنا در همان لحظات اولیه از ماجرا باخبر شد. ما قصد انتشار جزئیات این حادثه را نداشتیم. فقط درب بسته اتحادیه را صبح امروز در کانال اطلاع رسانی خود منتشر کردیم. تا اینکه حوالی ظهر امروز، سایت غیر مطرح تهران نیوز ماجرا را از قول منابع آگاه منتشر کرده است.

تهران نیوز نوشته است:

روز گذشته تعدادی از اعضای  هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان و توزیع کنندگان پلاستیک، نایلون، مشمع و ملامین تهران در محل اتحادیه دستگیر و و بازداشت کردند.

به گفته منابع آگاه روز گذشته  تعدادی از اعضاء  هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و توزیع کنندگان پلاستیک، نایلون، مشمع و ملامین تهران به دلیل تخلفات مالی در مجموعه اصناف دستگیر شدند.

گفته شده که این افراد با اسامی برخی از اعضای زیر مجموعه خود تناژ بالای مواد پتروشیمی دریافت می‌کردند و سپس آن را در بازار آزاد به فروش می‌رساندند. این منبع آگاه می‌گوید: سه تن از این اشخاص در ادوار گذشته، توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی رد صلاحیت شده بودند، که مشخص نیست چگونه وبه چه دلیل نظریه پلیس نظارت بر اماکن عمومی توسط اصناف تهران وکشور وهمچنین سازمان صنعت ومعدن مورد بی توجهی قرار گرفته است.

متن خبر تهران نیوز این گونه بود.


بازداشت این افراد که با تندی همراه شده توسط نهاد های اطلاعاتی بوده است. شاهدان می گویند مقاومت یکی از افراد دستگیری را با خشونت همراه کرده است. تجهیزات اتحادیه مثل کامپیوتر و ... یا پلمپ یا ضبط شده است.

 

مهاجرت موقت فعالان صنایع پلاستیک آغاز شده است/ تعطیلی خطوط تولید در پتروشیمی ها
 از طرفی یک فعال صنعت پلاستیک در گفت و گو با پپنا گفت تعدادی از تولیدکنندگان صنعت پلاستیک و فروشندگان مواد اولیه از ایران خارج شده اند و تعدادی دیگر در حال عزیمت به کشورهای دیگر هستند.
 ورود نهادهای اطلاعاتی به بازار صنعت پلاستیک و ترس از بازداشت دلیل اصلی این مهاجرت است.

وی گفت با وضعیت به وجود آمده و توقف کاملا خرید و فروش مواد احتمالا انبار پتروشیمی ها دیگر ظرفیت مواد تولید شده را نخواهد داشت و با وجود تحریم شاید خطوط تولید پتروشیمی هم متوقف شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top