شورای مرکزی تشکل های صنایع پلاستیک با بیش از ۵ هزار عضو طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت به ممنوعیت واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک تا ۶۰۰ تن اعتراض کرد.  در این نامه آمده است:

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): شورای مرکزی تشکل های صنایع پلاستیک با بیش از ۵ هزار عضو طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت به ممنوعیت واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک تا ۶۰۰ تن اعتراض کرد.  در این نامه آمده است:

پیرو اعتراض اعضای شورا در ممنوعیت واردات ماشین آلات تزریق پلاستیک تا ۶۰۰ تن قفل گیره و همچنین عدم مشمولیت ارز نیمایی و اجبار اقدام به ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای انتقال ماشین آلات مذکور به استحضار می رساند که تصمیم فوق به دلیل افزایش بی رویه قیمت ماشین آلات صدر الاشاره و همچنین مقدار مصرف سالیانه آن توسط صنایع تکمیلی پلیمری ( نیاز سالانه حدود ۱۵۰۰ دستگاه ) و عدم توانمندی تولید چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ تعداد و عرضه به اعضا مصرف کننده شورا توسط ماشین سازان محترم در کشور در تولیدات اعضا ایجاد خلل و وقفه نموده است بلکه به دلیل افزایش بی رویه و غیرمنطقی قیمت روی این نوع ماشین آلات نه تنها اعضا بلکه سرمایه گذاران جدید در بخش صنایع تکمیلی پلیمری به دلیل فوق از سرمایه گذاری خودداری نموده و. که خود به بیکاری و عدم اشتغال دامن خواهد زد و از طرفی باعث تضییع حقوق مصرف کننده خواهد شد.

شایان ذکر است که با کمک این ماشین آلات است که در رقابت های منطقه ای با کشور ترکیه ما فعلا دارای جایگاه مناسبی در زمینه صادرات کالاهای ساخته شده (نه مواد خام) راه به کشورهای عراق و افغانستان و حوزه CIS داریم.

لذا مستدعاست دستورات لازم نسبت به حذف بخشنامه و ممنوعیت مذکور را مبذول فرمایید و با توجه به شرایط پیش آمده برای تولیدکنندگان و اعضای این شورا تسریع در مورد فوق را خواهانیم.

با احترام شورای مرکزی تشکل های صنایع پلاستیک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top