گروه Liquiform که مقر اصلی آن در میشیگان ایالات متحده است، جدید ترین فناوری خود جهت تولید و پر کردن هم زمان بطری را به نمایش گذاشت.

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

گروه Liquiform که مقر اصلی آن در میشیگان ایالات متحده است، جدید ترین فناوری خود جهت تولید و پر کردن هم زمان بطری را به نمایش گذاشت. در این سیستم مخازن 200 سی سی تا 4 لیتری از جنس PET، HDPE و PP تولید میشود که سپس با استفاده از مایعات مختلف از جمله آب، چای، صابون، شامپو، شوینده، تمیزکننده و نرم کننده با ویسکوزیته های مختلف از 1 تا 10000 سانتی پواز پر میشود.

با استفاده از این سیستم تهیه مخازنی که مواد داخل آن دارای دمای 10 تا 87 درجه سانتی گراد باشد، ممکن است.

فناوری Liquiform، دمش و پر کردن بطری و ظروف را در یک مرحله انجام میدهد و نیاز به انتقال و انبارداری بطری های خالی را حذف میکند. این سیستم مشابه قالب گیری دو مرحله ای کششی-دمشی بوده و با گرم کردن یک preform که با استفاده از روش تزریق تهیه شده شروع به کار میکند. با حذف هوای فشرده، در انرژی، مکان، تجهیزات و هزینه تعمیر و نگهداری، صرفه جویی میشود. علاوه بر این، ظروفی که با مایعات غیر قابل تراکم (مانند مایعات) پر شده اند، به نسبت ظروفی که با استفاده از دمش هوا تهیه میشوند، ظاهر بهتری نشان میدهند.

اولین کاربرد صنعتی که در نمایشگاه NPE به نمایش گذاشته شده بود، یک بطری PET با ظرفیت 350 سی سی بود که با استفاده از صابون دست شویی پر میشد. جهت طراحی این فناوری، شرکت های مختلف از جمله KHS، Krones و Sidel و همینطور بزرگ ترین شرکت بطری سازی ژاپن یعنی Yoshino Kogyo  همکاری داشته اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top