پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir): محسن جمالیان رییس هیات مدیره و مدیرعامل یکی از برترین شرکت های تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن طی نامه ای به شدت از اظهارات اخیر مهدوی دبیرکل انجمن کارفرمایان پتروشیمی انتقاد کرد. متن این نامه را در ادامه می خوانید:

 

 

گوبلز می گفت:

 دروغ را تا آنجا که میشود بزرگ بگو، باورش آسان می شود

 

خبر رسید، جناب آقای دکتر احمد مهدوی ابهری دبیر کل انجمن صنفی کارفرمائی پتروشیمی با ارسال نامه ای به وزیر نفت و آقای مهندس عبدالرزاقی مدیریت بازرگانی داخلی تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس و انتشار اطلاعیه ای خواستار تعیین تکلیف محصولات ذخیره سازی شده در انبارها و کریدورهای عبوری سایت شرکت های پتروشیمی شده و تأکید کرده اند ذخیره سازی محصولات از نظر مقررات و ضوابط HSE هم مشکلاتی برای پتروشیمی ها ایجاد کرده است و با اشاره به احتکار گسترده محصولات پتروشیمی توسط دلالان و سوداگران در انبارهای برخی از شرکت های پتروشیمی، اعلام فرمودند خریداران محصولات پتروشیمی ۱۰روز مهلت دارند تا محصولات خریداری شده را بارگیری کنند.

آقایان محترم در نامه و اطلاعیه خود فرموده اند:

سوداگران از حمل محصولات خریداری شده خودداری می کنند و با توجه به حاشیه سود بالای محصولات خریداری شده، با رغبت کامل جریمه دیرکرد حمل کالا را هم پرداخت می کنند.

این بزرگواران در ادله نامه شان چنین فرموده اند: برخی از فعّالان صنعت پتروشیمی خواستار ابطال معاملات فروش محصولات به سوداگران و دلالان شده اند و تأکید می کنند از نظر قانون امکان ابطال معاملات فروش به سوداگران وجود دارد!؟؟

شگفت انگیز است انباشتگی این همه تهمت و افترا به صنعتگران کشور و گویا حضرات مصمم شده اند تصویر رخدادهای امروزی صنعت پلیمری کشور و توقف کار حمل و نقل کشور را وارونه جلوه دهند و ازین گذرگاه صنایع پایین دستی پتروشیمی را به طور کامل درهم بکوبند و از پای درآورند.

 

 

ببینید حجم و عظمت این همه تهمت و افترا را:

آقایان همه تولیدکنندگانی را که بدلیل توقف کار کامیون ها، وعدم همکاری شرکتهای بیمه و مشکلات بوجود آمده در امر حمل و نقل کشور ، با صراحت تمام و بدون استثناء، دلال خطاب میکنند و نکته شگفت انگیز آنکه تنها به اتهام زنی بسنده نکرده اند و با یک ادعای کذب می فرمایند سوداگران (تولیدکنندگان صاحب کالا) از حمل محصولات خریداری شده خودداری می کنند!؟ و در ادله می فرمایند: با توجه به حاشیه سود بالای محصولات خریداری شده با رغبت کامل جریمه دیرکرد حمل کالا را هم پرداخت
می کنند.

آنها نه تنها در ادّعانامه شان، اتهام دلالی به تولیدکنندگان می زنند بلکه در ادامه،
حکم قضائی هم صادر میکنند و از قول (برخی از فعّالان صنعت پتروشیمی) خواستار ابطال معاملات فروش محصولات به سوداگران و دلالان (تولید کنندگان) شده اند و تأکید
می فرمایند که این ابطال از نظر قانون ممکن است؟

یاللعجب، به راستی صندلی شما چه جادوئی دارد که به یکباره قانون دان و حقوقدان
می سازد و کمی جلوتر قاضی القضات می شوید و تنها می ماند که زندانی هم با سرمایه خویش بسازید و مجموعه سوداگران و دلالان (تولیدکنندگان) را محبوس فرمائید.

راستی شما را چه می شود، کجا ایستاده اید و با که می جنگید، چه قلعه ای را می خواهید در هم بکوبید، کدام خط دفاعی را می خواهید در هم شکنید،  جنابان راستی نگران چه هستید،

چه کسی به شما اجازه داده است اینگونه غیب گویانه راز دل صدها تولید کننده صاحب کالا را بخوانید و با قطعیت آنها را دلال بدانید و بگوئید که به خاطر سود کلان آماده هستند با رغبت کامل جریمه دیرکرد را هم پرداخت کنند.

 

 

جناب دکتر مهدوی، یادتان هست در مناظره تلویزیونی چندی پیش، هنگامی که گفته شد با بورس بی سقف، سود دلالان قطع می شود امّا تولیدکنندگان همان نرخ های بالا را
می پردازند، شما فرمودید این طور بهتر است، دستکم این مبالغ اضافه به جیب پتروشیمی ها می ریزد.

جناب آقای مهدوی ابهری، بنده، به عنوان یک تولیدکننده متعهد و با شرف که در خریدهای اخیر به دلیل مشکلات حمل و نقل نتوانسته ام مواد اولیّه خریداری شده ام را از انبار پتروشیمی جا به جا کنم و تعهداتم در قبال مشتریان با مشکل روبرو شده است و  مشمول ناسزاهای ناگوار شما هستم.

شما بی شک مدعیان فراوانی به خاطر اینهمه تهمت و افترا خواهید داشت و امیدوارم هرچه سریعتر نسبت به تصحیح موارد مطرح شده در اظهارات خود تجدیدنظر فرمائید و تصحیح لازم را در دستور کار قرار دهید. اینگونه رفتار و گفتار ، بعید می دانم که برای مجموعه مدیران پتروشیمی ها و برای گرده کارآمدان شاغل در پتروشیمی ها ، خوشایند باشد.

 

 با آرزوی پایداری و سربلندی کلیه صنعتگران واقعی کشور

   محسن جمالیان- رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top