ترکمنستان در نظر دارد یک مجتمع جدید تولید فیلم های پلی پروپیلن جهت یافته دو محوره را ماه آینده میلادی راه اندازی کند.

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir): ترکمنستان در نظر دارد یک مجتمع جدید تولید فیلم های پلی پروپیلن جهت یافته دو محوره را ماه آینده میلادی راه اندازی کند.

 

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ یکی از شرکت های پالایش نفت آسیای مرکزی واقع در ترکمنستان به تازگی اعلام کرد که برنامه دارد طیف محصولات با پایه نفتی (petroleum based products) خود در بخش پایین دستی را با ساخت و راه اندازی یک مجتمع جدید اکستروژن فیلم پلاستیک (plastic film extrusion plant) توسعه دهد.

مجموعه فرآوری نفت Türkmenbaşy (TKNPZ) ترکمنستان در نظر دارد یک مجتمع جدید تولید فیلم های پلی پروپیلن جهت یافته دو محوره (BOPP) را ماه آینده میلادی راه اندازی کند. مجتمع یادشده قرار است در نزدیکی یکی از 2 پالایشگاه این شرکت در Türkmenbaşy واقع در غرب ترکمنستان به بهره برداری برسد.

تاسیسات تولید فیلم جدید با ظرفیت 20 هزار تن در سال در حال حاضر در فاز راه اندازی (commissioning phase of development) قرار دارد. شرکت ارائه دهنده تجهیزات فرآیند و تامین مجتمع  PT IKL کار نصب و راه اندازی مجتمع یادشده را بر عهده داشته است. این شرکت زیرمجموعه اندونزیایی شرکت بین المللی پیمانکاری فرانسوی Entrepose Group به شمار می رود.

خوراک پلی پروپیلن مورد استفاده برای مجتمع جدید از پالایشگاه Türkmenbaşy که بر ساحل دریای خزر قرار واقع شده است؛ تامین می شود. تولیدات این تاسیسات نیز شامل طیفی از منو لیرهای شفاف (ransparent monolayer) و فیلم های coextruded BOPP خواهد بود که برای بسته مواد غذایی و محصولات صنعتی به کار می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top