پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی (پپنا):

حاج ولی الله صدیقی از بزرگان صنعت پلاستیک و از اولین تولیدکنندگان مصنوعات پلاستیکی در ایران دارفانی را وداع گفت. حاج ولی الله صدیقی فعالیت خود را در اواخر دهه ۴۰ آغاز کرد.

پایگاه خبری پپنا برای تهیه کتاب تاریخچه صنعت پلاستیک تلاش زیادی برای گفت و گو با ایشان انجام داد که به دلیل بیماری وی میسر نشد.

یکی از گنجینه های صنعت پلاستیک ایران درگذشت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

یکی از یادگاری های وی تولید انبوه توپ های پلاستیکی بود.

 

وی ۴ سال پیش در گفت و گو با پپنا شرحی از تولید توپ های پلاستیکی در ایران داد.

یخشی از گفت و گو با حاج ولی الله صدیقی ۲۶ خرداد ۱۳۹۳

با حاج ولی الله صدیقی به گفت و گو نشستیم. اولین کسی که قالب این توپ های پلاستیکی را ساخته و آن را تولید کرده است.

حاج ولی الله صدیقی در گفت و گو با پپنا می گوید: اولین بار این توپ های پلاستیکی را شرکت پلاسکو کار ساخت. پلاسکو کار قالب این توپ ها را از خارج از کشور وارد کرده بود.

حاج ولی الله صدیقی ما را به 50 سال قبل می برد و می گوید: محمد فتح علیزاده از بزرگترین فروشندگان بازار بزرگ محصولات پلاستیکی در مولوی بود.

وقتی این توپ های پلاستیکی را برای اولین بار پلاسکوکار به بازار عرضه کرد، مرحوم محمد فتح علی زاده به من گفت می توانی قالب این توپ ها را در ایران بسازی؟

رفتم و قالب توپ پلاستیکی را ساختم. خودم هم آن را تولید کردم. وقتی توپ ها را برای مرحوم فتح علی زاده بردم خیلی خوشش آمد. 1000 تومان به من جایزه داد و سفارش 1000 جین توپ پلاستیکی را هم به من داد.

روزی 10 جین آماده می کردم و برایش می بردم.

حاج ولی الله صدیقی به بازار خوب آن دوران اشاره می کند و می افزاید: از وقتی توپ ها را به مرحوم فتح علی زاده دادم فروشندگان با خواهش و اصرار می خواستند این توپ ها را برای آنها هم تولید کنم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top