جنگ تجاری میان آمریكا و چین می تواند زنجیره های عرضه جهانی را مختل كند اگر تعرفه های رزین، ماشین آلات، ابزار و محصولات پلاستیکی به اجرا درآید. این مهم می تواند به زودی در آغاز ژوئن رخ دهد.

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی (پپنا):  

جنگ تجاری میان آمریكا و چین می تواند زنجیره های عرضه جهانی را مختل كند اگر تعرفه های رزین، ماشین آلات، ابزار و محصولات پلاستیکی به اجرا درآید. این مهم می تواند به زودی در آغاز ژوئن رخ دهد.

به گزارش www.ppna.ir ایالات متحده ماشین آلات تزریق پلاستیک، ماشین آلات اکستروژن، ماشین آلات قالبگیری، ترموفرمینگ و ابزار و تجهیزات جانبی را از چین وارد می کند که تعرفه ۲۵ درصد ضربه ای بزرگ به واردات این محصولات به حساب می آید.

از طرفی چین پلی اتیلن (LDPE)، الاستومرها POE ها، POP ها، رزین های پلی وینیل کلراید (PVC)، رزین پلی آمید (PA) 66، PAs های معطر و نیمه معطر و کوپلیمرهای آنها و رزین اپوکسی و .... محصولات مرتبط با پلاستیک را از ایالات متحده وارد می کند.  ورق PET و فیلم، رزین آکریلیک و رزین پلی کربنات را نیز باید به لیست اضافه کرد.

در یک بیانیه، شورای علمی شورای علمی آمریکا (ACC) و مدیر عامل شرکت کال دولی گفت: " تولید کنندگان معتقدند که اصول تجارت آزاد و عادلانه باید به همه اعضای سازمان تجارت جهانی اعمال شود و شامل چین نیز باشد. با این حال، درگیر شدن در جنگ تجاری با یکی از مهمترین شرکای تجاری کشور ما پاسخی درستی نیست. ما به شدت از دولت های ایالات متحده و چین درخواست می کنیم تا پیش از این که وضعیت بدتری به وجود آید، به تصمیم گیری رضایت بخش و متقابل و سودمند دست یابند.
"چین یکی از مهمترین شرکای تجاری صنایع شیمیایی ایالات متحده است که 11٪ یا 3.2 میلیارد دلار از تمامی رزین های پلاستیک آمریکا در سال 2017 را وارد می کند. ما به ویژه نگران هستیم که 40 درصد محصولاتی که چین تعرفه های جدیدی را تعیین کرده اند، مواد شیمیایی، از جمله پلی اتیلن، PVC، پلی کربنات، اکریلات و ... هستند.

"تقریبا 185 میلیارد دلار در کارخانه های شیمیایی جدید، گسترش و راه اندازی مجدد تاسیسات در سراسر کشور بر اساس برنامه های تعرفۀ فعلی پیش بینی شده است و تغییرات بازار ناشی از افزایش تعرفه ممکن است سرمایه گذاران را به انجام کاری در جای دیگر متقاعد کند.

 ما به شدت از ایالات متحده و چین میخواهیم قبل از هر یک از برنامه ای تعرفه پیشنهادی، به توافق مولد و معنی دار دست یابند. "

ایالات متحده تقریبا 109 میلیون دلار از چین در سال 2016 وارد کرد، در حالی که واردات اکسترودر در حدود 12.4 ملیون دلار بود. واردات ماشین آلات ریخته گری از چین در حدود 4.2 میلیون دلار ارزش دارد. از سوی دیگر، ایالات متحده بیش از 152،000 تن LDPE از جمله LLDPEرا به چین در سال 2016 صادر کرد که ارزش آن 215 میلیون دلار است. در عین حال، صادرات پلی کربنات ایالات متحده به چین در حدود 325 میلیون دلار (129 هزار تن) ارزش داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top