پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): صاحبان کارخانه‌های ابزارهای پلاستیکی می‌گویند که در واردات مواد خام و همچنان برگزاری نمایشگاه تولیدات شان با مشکلاتی روبه‌رو اند.

ساخت اجناس پلاستیک در کشور پیشرفت خوبی کرده‌است و در این بخش ده‌ها میلیون داالر سرمایه‌گذاری شده است، اما کارخانه‌داران می‌گویند که آنان هنوزهم با برخی از مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند

آنان می‌گویند که قرار بود برای معرفی بیشتر اجناس پلاستیک و فراهم‌آوری زمینه‌های صادرات آن‌ها نمایشگاهی در کشور برگزار شود و از شرکت‌های داخلی و بیرونی در آن شرکت کنند اما به علت ناامنی این نمایشگاه برگزار نشد و به گفتۀ آنان این کار اثرهای ناگواری را بر تولیدات پلاستیک در کشور خواهد گذاشت. 

در حال حاضر بیش از ۲۴۰ کارخانه در کشور ابزارهای پلاستیکی مانند انواع پایپ‌ها، خریطه‌های پلاستیکی، ظرف، پاپوش و فرش‌های پلاستیکی تولید می‌کنند. 

صیام نیازی، کارخانه دار، در این باره گفت: «تأثیرات منفی می‌گذارد، به خاطری که تولیدات ما به مشتریان معرفی نمی‌شود.» 

یکی از کارخانه‌های تولید فرش‌های پلاستیکی در پارک‌های صنعتی پلچرخی است که روزانه به صدها متر فرش را تولید می‌کند و این فرش‌ها از بازار خوبی دارند. 

به گفتۀ کارمندان این کارخانه، تولیدات آنان هشتاد درصد بازار فرش‌های پلاستیک را در اختیار دارند.

نورالحق، کارخانه دار، گفت: «بازار خوب است. مردم خریداری می‌کنند. تولیدات ما به ولایت‌های دیگر هم فرستاده می‌شوند.» 

نبود برق کافی، مشکلات در واردات مواد خام، افزایش واردات تولیدات مشابه، نبود مکان‌های مناسب و پشتیبانی کم از سوی حکومت از چالش‌های عمده در برابر کاروبار کارخانه‌های تولید ابزارهای پلاستیکی در کشور گفته می‌شوند.

احمد خلیل، کارخانه دار، گفت: «مواد خام به بسیار مشکلات از کشورهای خارجی میاید، مثل ایران و پاکستان.» 

گفته می‌شود درحال حاضر بخش زیادی از ابزارهای پلاستیکی با تعرفه‌های اندک وارد کشور می‌شوند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top