پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): محسن جمالیان مدیرعامل شرکت پی ای اس یکی از بزرگترین و مجهزترین واحدهای تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن در کشور در واکنش به انتشار توانمندی های صنعت پلاستیک به دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور نامه نوشت:

 

متن نامه:

 

 

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

 

 

با احترام و درود بسیار

پیش از این از سوی وزارت فخیمه صنعت، معدن و تجارت یا وزارت صنایع و معادن در گذشته، بارها دچار شگفتی شده بودیم، شگفتی همراه با شکستن بغض در گلو، شگفتی همراه با اندوه از این همه کجروی و نابخردی.

 

پیش از این بر این گمان بودیم که پاره ای از مدیران ساکن در وزارتخانه صنعت کشور کوتاهی می کنند و یا ندانم کاری، بر این گمان بودیم که نیت شان خیر است اما در راه خیر گام نمی زنند.

اما جناب دکتر جهانگیری امروز با خواندن آگهی تبلیغاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت نقاب اجرای ماده ۳ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور دریافتیم که نیت خیری، آن طرف ها نیست و برخی مدیران و کارشناسان در آن وزارت، منافع تمامی صنعتگران را در نظر نمی گیرند. بنده بر این باور استوار هستم که شخص جنابعالی با آن دید درست و روشنی درباره صنعت کشور، از این رخداد بی خبر بوده اید و قطعا کار سنگین و فراوان جنابعالی نمی گذارد این گونه حوادث را پیش از وقوع ارزیابی بفرمایید و از فاجعه بی آبرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی جلوگیری کنید.

 

جناب دکتر جهانگیری در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت آمده است:

در اجرای ماده ۳ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات مصوب ۱.۵.۹۱ مجلس شورای اسلامی، فهرست کالاها، تجهیزات، لوازم و فراورده های ساخت داخل جهت اطلاع و بهره برداری دستگاه های ذینفع موضوع ماده ۲ این قانون و عموم مردم به شرح ذیل اعلام می گردد.

 

و در پی این مقدمه که تکیه گاه های قانونی و مردمی هم برای آن چیده شده است فهرستی از تولیدکنندگان در صنایع گوناگون آورده شده است و به روشنی تبلیغ و تاکید شده است که ایها الناس بروید و از این واحدها خرید کالا و خدمات بفرمایید.

بنده به عنوان صنعتگری که ۴۰ سال است در صنعت لوله و اتصالات پلی اتیلن کار کرده ام و در این دهه ها توانسته ام با کوشش های فراوان نقطه های درخشانی برای این صنعت رقم بزنم، ناگزیر هستم پیش شما دادخواهی کنم و با استواری، از شما بخواهم هر چه زودتر این رسوایی را پایان دهید.

شرکت پی ای اس که برای نخستین بار در ایران لوله های سایز ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ میلی متر را ساخته است.

شرکت پی ای اس که برای نخستین بار در جهان لوله های سایز ۲۴۰۰ میلی متر را ساخته است و از سوی نهادهای فنی و صنعتی بزرگ جهان ستایش شده است در فهرست تبلیغی وزارت خانه صنعتی تحت امر جنابعالی جایی ندارد.

یادآور می شوم که در صنعت لوبه و اتصالات پلی اتیلن ۲۶۰ واحد فعال هستند که متاسفانه در فهرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها نام ۴ واحد تبلیغ شده است. (به پیوست تقدیم می گردد)

پرسش این است این ضرورت از کجا آمده است که برخی کارگزارن یک وزارت خانه ناآگاه خواب نماشوند و دست به اقدامی اینگونه حقیر و نابخردانه بزنند.

چه نیازی در این هنگامه وجود داشته است که کارگزاران و مدیران وزارت صنعت معدن و تجارت در هیات یک تبلیغاتچی ظاهر شوند و تولیدکنندگان صنایع کشور را ریز و درشت و در یک بسته دلخواه از دیدگاه خودشان عرضه فرمایند.

 

کوتاه سخن اینکه جناب دکتر جهانگیری به عنوان یک صنعتگر از شما صمیمانه می خواهم هر چه زودتر و استوارتر به این بی سامانی پایان دهید که در وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت یک خانه تکانی اساسی نیاز است و خانه تکانی ذهنی بیش از هر چیز ضروری می نماید. من فکر می کنم نگاه های بیمار به صنایع ایران باتید دگرگون شود و مطمئنا مرد این میدان جنابعالی هستید.

 

 

با سپاس فراوان

محسن جمالیان – رییس هیات مدیره و مدیرعامل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top