اسرافیل قنبری می گوید: مجریان نمایشگاه های پلاست در ایران عموما مورد حمایت عرضه کنندگان ماشین آلات تزریق پلاستیک هستند. از این رو صنعت blowing film در ایران مهجور واقع شده است.

 

پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): اسرافیل قنبری می گوید: مجریان نمایشگاه های پلاست در ایران عموما مورد حمایت عرضه کنندگان ماشین آلات تزریق پلاستیک هستند. از این رو صنعت blowing film در ایران مهجور واقع شده است.

 

اسرافیل قنبری مدیرعامل شرکت هما پلاستیک از معدود غرفه گذاران این صنعت بزرگ در نمایشگاه های پلاست در ایران به شمار می رود که همواره با نمایش دستگاه های خود به همه گوشزد می کند صنعت ساخت و عرضه ماشین آلات فیلم همچنان در ایران زنده است.

 

هما پلاستیک در نمایشگاه تهران پلاست هم با دستگاه ABA به عنوان غرفه گذار حضور دارد تا این ضعف بزرگ نمایشگاه های پلاست ایران را بپوشاند.

هما پلاستیک نمایندگی دو شرکت راجوی هندوستان و جین مینگ چین (سازندگان خطوط فیلم) را برعهده دارد.

اما چرا در نمایشگاه های پلاست ایران حضور شرکت های سازنده یا عرضه کننده BLOWING FILM برخلاف تمام نمایشگاه های بزرگ دنیا کمرنگ است؟

اسرافیل قنبری ضمن تکرار حمایت تزریق کاران از مجریان نمایشگاه تاکید می کند: متاسفانه حمایتی از تولیدکنندگان داخل نمی شود. سازندگان ماشین آلات جوری حمایت نمی شوند که حتی یک قطعه از محصولات خود را در ایران تولید کنند.

اصلا چنین تشویقی نمی شود که همان تزریق کاران قطعات وارد ایران کنند و در ایران کل دستگاه را مونتاژکنند. اگر حتی یک قطعه در ایران داخلی سازی شود صنعت و اشتغال در کشور جهش پیدا می کند.

قنبری تصریح می کند: در بخش ماشین آلان فیلم انگار کسی آنها را نمی بیند در حالیکه بیش از ۹۰ درصد تولید و اشتغال در صنعت پلاستیک مربوط به همین تولید کنندگان فیلم است.

آقایی به نام فرزین سه هزار دستگاه تولید فیلم دارد چرا کسی از آنها یاد نمی کند.

آقایی به نام الهی سه هزار دستگاه تولید فیلم دارد چرا کسی از آنها یاد نمی کند.

 

آقای ولی عبادی بازار عراق را در دست دارد، آقای ولی امانی بازار افغانستان را گرفته چرا کسی سراغ آنان نمی رود.

قنبری ضمن اعلام اینکه بزرگترین کارخانجات پلاستیک تولید کننده فیلم هستند خواست برگزار کنندگان نمایشگاه در ایران توجه بیشتری به این صنعت داشته باشند.

 

دومین دوره نمایشگاه تهران پلاست سوم تا ششم دی ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می شود.

 

تلفن  مجری نمایشگاه تهران پلاست

09120151272
09120151274

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top