مهران مدبری مدیرعامل شرکت پارت پت نامه ای را در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست به رییس سازمان صنعت معدن و تجارت تهران داد (مس فروش) که خطاب نامه با شریعتمداری (وزیر صنعت) است.

 

پایگاه خبری صنایع پلیمر و بسته بندی (www.ppna.ir): مهران مدبری مدیرعامل شرکت پارت پت نامه ای را در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست به رییس سازمان صنعت معدن و تجارت تهران داد (مس فروش) که خطاب نامه با شریعتمداری (وزیر صنعت) است.

 

متن نامه به این شرح است:

تبریک بابت انتخاب شایسته جنابعالی در مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت.

امیدواریم در زمان تصدی جنابعالی و با نام گذاری مقام معظم رهبری که فرمودند امسال سال اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال می باشد، بتوانید کمکی به وضعیت آشفته صنعتگران و تولید کنندگان داخل بنمایید.

در همین راستا خواستم چند نکته ای را به عرض جنابعالی برسانم (در جهت پیشرفت کشورمان ایران) ایرانی ها در شعار دادن و عمل نکردن خیلی زیبا خیز برمی دارند شما می دانید تمام مشکلات کشور ما نشات گرفته از اقتصاد خرابمان است، اعم از فقر، بیکاری، دزدی، اختلاس، اعتیاد و... پس چرا از پایه درست نکنیم.

اصلی ترین و اساسی ترین مشکل ما بانک ها هستند که کاری کرده اند که هیچ شغلی در این مملکت نیست که بیشتر از آنکه سپرده گذاری در بانک ها کنیم سود برساند و این مساله باعث می شود به جای آنکه پول در بازار کار گردش داشته باشد در بانک ها سپرده شود و این بدترین معضل اقتصادی ما می باشد. حتی با اینکه سودها به ۱۵ درصد رسیده (بماند که هر روز راه فرار جدیدی هم با یک تبصره پیدا می کنند و به ۲۰ درصد می رسانند.) و در عوض آن می شود که بانک ها هم اگر بخواهند تسهیلاتی را در اختیار مردم بگذارند باید با سود بالا بدهند و این با اقتصاد موجود امکان پذیر نمی باشد.

دومین مشکل مساله امور مالیاتی می باشد و بیشترین فشار به یک بنگاه اقتصادی وارد می شود. یعنی به جای آنکه عوارض مالیاتی کمتری از این بنگاه ها بگیرند آمده اند تا کلنگ به ریشه آنها بزنند و این باعث تعطیلی اجباری می شود. چه بسا ریشه ها به هم وصل است و همه درخت با این شیوه خشک می شود.

مالیات در صورتی می تواند به یک بنگاه تعلق گیرد که تضمین تامین شغلی داشته باشد. مدام در حال کار باشد نه اینکه امروز کار داشته باشند و ۲ هفته مشتری نداشته باشند.

کسانی هستند که فقط دلالی می کنند و هیچ نیروی کاری هم ندارند و به همان نسبت بالاترین درآمد و کمترین هزینه را بدون پرداخت مالیات دارند.

سومین مساله سیستم اداری کشورمان است که چنان سخت و پیچیده شده است که اگر بخواهیم یک مجوز بگیریم باید یک پروسه طولانی و سخت را پشت سر بگذاریم که آیا بشود یا نشود و در آخر با صرف وقت زیاد پشیمان شده و آن را کنار می گذاریم.

مساله بعدی حمایت همه جانبه از بنگاه های تولیدی و صنعتی می باشد. همانطور که می دانید بهترین راه برای شناساندن کالا و بازاریابی تبلیغات است.

در جایی که اکثر کشورهای بزرگ ما را تحریم کرده اند دیگر خودمان را تحریم نکنیم. چگونه می شود با این همه هزینه های گزاف تبلیغات این کار را کرد.

در یک نمایشگاه داخلی اگر قصد حضور داشته باشیم باید متحمل هزینه های گزافی شویم. حضور در یک نمایشگاه خارجی ۱۰ برابر شرکت در نمایشگاه داخلی است.

 

مشکل بعدی مساله انگیزه در قشر جوان و محصل و دانشجو است. همه جا می بینیم و می شنویم در مورد تعامل و نزدیکی حوزه و دانشگاه.

من نمی گویم که چرا؟

آیا بهتر نیست که نزدیکی صنعتگر، تولیدکننده و دانشگاه و محصل داشته باشیم.

چرا که باید از نوجوانی و جوانی انگیزه کار کردن و تولید در وجودشان شکل بگیرد.

چه بسا نسبت به انگیزه خودشان رشته تحصیلی پایه متوسطه و دانشگاه را پیدا کنند.

در پایان عرایض بنده تماما جهت درد دل و دلسوزی و پیشرفت برای جامعه اسلامیان بوده و هست.

 ش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top