بیستم تا ۲۳ مهرماه ۹۶ مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب میزبان نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب است.

 

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی (www.ppna.ir): بیستم تا ۲۳ مهرماه ۹۶ مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب میزبان نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب است.

نمایشگاهی که با مشارکت دروپا و اینترپک قرار است برگزار شود. نمایشگاه دروپا بزرگترین نمایشگاه دنیا در صنعت چاپ است و اینترپک بزرگترین نمایشگاه جهان در صنعت بسته بندی.

تا کنون در ایران، نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران (آذرماه) به صورت سالانه برگزار می شده که فعالان صنعت بسته بندی و چاپ در آن حضور گسترده ای دارند. در واقع نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران یکی از برترین و بزرگترین نمایشگاه های کشور است.

بنا بر اطلاعات ارائه شده توسط برگزارکننده، (شرکت برساز رویداد پارس- شرکتی از خراسان رضوی) در نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب، شرکت های متعددی از آلمان و دیگر کشورهای اروپایی حضور دارند.

اینکه نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهرآفتاب جای نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران (آذرماه برگزار می شود) را می گیرد یا نه مساله ای است که تشکل های چاپ را به تکاپو انداخته است.

تشکل های صنعت چاپ سهم قابل توجهی از برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران دارند و به نوعی (غیر مستقیم) برگزار کننده این نمایشگاه محسوب می شوند.

 

تشکل های صنعت چاپ با انتشار بیانیه ای نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب را تحریم کرده اند.

این موضوع و حواشی آن باعث شده مدیران نمایشگاه شهر آفتاب هم جواب آنها را بدهند. آنها در جوابیه خود گفته اند برخی از مدیران تشکل های صنعت چاپ از امضا بیانیه قصد شخصی داشته اند و آنها را به شکایت تهدید کرده است.

 

نکته ساده ای است که برخی (به خصوص مدیران تشکل ها) به آن بی اعتنا هستند، بزرگی یک نمایشگاه در تداوم آن است. با زور و بیانیه جلوی یک نمایشگاه را نمی توان گرفت.

بدون قضاوت و پیش داروی به استقبال نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب برویم و در نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران هم حضور داشته باشیم. چه بسیار نمایشگاه هایی که تدوام نداشته اند و از بین رفته اند و چه بسیار نمایشگاه هایی مانده اند و هر دور رونق بیشتری یافته اند.

 

متن جوابیه نمایشگاه شهر آفتاب: (به همراه اسناد)

با سلام
همانگونه که مطلع می باشید اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران به عنوان یک شخصیت حقوقی از جمله امضا کنندگان بیانیه ای است که به زعم این مجموعه هدف آن تخریب نمایشگاه شهرآفتاب در اذهان عمومی به منظور جلوگیری از همکاری شهرآفتاب با مجموعه های صاحب نام بین المللی در برگزاری نمایشگاه ها منجمله نمایشگاه چاپ و بسته بندی می باشد.
این بیانیه به زبان های فارسی و انگلیسی تهیه شده و در سطح وسیع توزیع شده است.
با توجه به درخواست های ثبت شده آقای بابک عابدین مدیر عامل شرکت سایان ایمان که همزمان ریاست اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران را نیز بعهده دارد از نمایشگاه شهرآفتاب و پیگیری ها و اصرار های شدید ایشان از سایر مراجع برای دریافت مجوز برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی در شهرآفتاب ، این شائبه وجود دارد که منافع متصور مادی در انگیزه امضا رییس اتحادیه صادرکنندگان در ذیل بیانیه دخیل بوده است و ایشان از سمت ، اعتبار و منابع در اختیار خود به عنوان ریاست اتحادیه و با ابزار تخریب سایرین در جهت پیشبرد اهداف شرکت خصوصی خود و ایجاد انحصار و جلوگیری از رقابت سالم و آزاد بهره برده است.
لذا خواهشمند در صورت عدم تایید رفتارهای دوگانه ، همراه با عدم صداقت ، مغرضانه ، جهت دار و به دور از ادب رییس و مدیر روابط عمومی آن اتحادیه با نمایشگاه شهر آفتاب – که به گواه خود ایشان یک پروژه عظیم ملی است – اقدام فرموده و در صورت صلاحدید نسبت به پس گرفتن امضا اتحادیه از بیانیه علیه نمایشگاه شهرآفتاب و نمایشگاه چاپ و بسته بندی که با همکاری نمایشگاه دوسلدوورف آلمان در شهرآفتاب برگزار خواهد گردید اقدام فرمایید.
نمایشگاه شهرآفتاب با تهیه لایحه شکواییه از اتحادیه صنعت چاپ ایران و سایر افراد دخیل در این امر در شرف اقامه دعوی و خسارت نزد دادگاه و مقامات صالحه است و با توجه به سابقه محکومیت های قبلی برخی از این افراد در موارد مشابه پیش بینی می شود مراجع صالحه در صورت تایید لایحه شکواییه ، این بار با رافت کمتری با موضوع فوق برخورد نمایند.
در ادامه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم ، فراخوان همگانی سالارو سرور شهیدان را در روز عاشورا به رعایت جوانمردی و آزادمردی یادآور می شود.
در ادامه متن یکی از درخواست های ایشان در – زمانی که شهرآفتاب تصمیم خود را گرفته بود – جهت استحضار و کمک به تصمیم گیری تقدیم می گردد.

والسلام و علی من التبع الهدی
نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب

 

اسناد منتشر شده توسط شهر آفتاب

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم