رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد با اشاره به اینکه صادرات پلاستیک دارای رتبه چهارم تا ششم در صادرات است، بیان کرد: اما به دلیل اینکه برای تولیدکننده سرمایه در حال گردش کم است، از عرصه تولید عقب افتاده است.

 

 

پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد با اشاره به اینکه صادرات پلاستیک دارای رتبه چهارم تا ششم در صادرات است، بیان کرد: اما به دلیل اینکه برای تولیدکننده سرمایه در حال گردش کم است، از عرصه تولید عقب افتاده است.

 قاسمعلی اسلامی، با اشاره به نوسانات قیمت محصولات پتروشیمی که در بورس کالا عرضه می شود، اظهار کرد: افرادی که در راس نشسته اند، با قیمت ها بازی می کنند. به طور متوسط در هر هفته قیمت به ازای یک کیلو گرم 300 تا 400 تومان در  نوسان است و بازار هرگز ثابت نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: واحدهای تحت پوشش و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت که در قالب شرکت‌های حقوقی هستند، می‌توانند مواد اولیه پتروشیمی را تهیه کنند اما اشخاص حقیقی نمی‌توانند، در اتحادیه ها تمام اعضا اشخاص حقیقی هستند.

اسلامی عدم امکان استفاده از بورس کالا را یک معضل بزرگ دانست و تصریح کرد: تامین مواد اولیه نیاز تولیدکنندگان است و زمانی که به بورس دسترسی نداشته باشیم، ناچاریم برای تامین مواد اولیه آنها را با قیمتی بیشتر از بازار آزاد تهیه کنیم.

وی در خصوص ایده تحویل مواد اولیه به تعاونی‌ها و توزیع از طریق آن‌ها تاکید کرد: تعاونی‌ها مشکلات خاص خود را دارند، علاوه بر آن اکثر استان‌ها اصلا تعاونی ندارند که باید این مجموعه‌ها در آن تشکیل شود که این خود پروسه‌ای زمان بر دارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد ادامه داد: ضمن اینکه تعاونی‌ها بنا به مسائل زیرساختی در ایران موفق نبودند. با این حال پیشنهاد شده تا به نوعی مازاد بخش صنعت را به بخش صنفی بدهند.

اسلامی با بیان اینکه برای حل این معضل بهتر است مانند گذشته بازرگانی پتروشیمی فروش مواد را در دست گیرد، عنوان کرد: الان در بورس اجناسی را می فروشند که ممکن است اصلا فایده‌ای برای تولیدکننده نداشته باشد و در صورت خرید لازم است جهت دستیابی به جنس مورد نظر، آن را با تولیدکننده دیگری تعویض کند.

اسلامی با اشاره به اینکه صادرات پلاستیک دارای رتبه چهارم تا ششم در صادرات است، بیان کرد: اما به دلیل اینکه برای تولیدکننده سرمایه در حال گردش کم است، از عرصه تولید عقب افتاده است.

 

وی افزود: محصولات پلاستیک بازار خوبی در کشور های دیگر دارد و این خود یک فرصت خوب است که نباید از دست داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم