سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): اسماعیل اله وردی معاون اول اتحادیه پلاستیک شهرستان ری در نامه ای به وزرای صنعت و اقتصاد در آستانه تشکیل هیات دولت جدید از مصائب و مشکلات واحدهای کوچک سخن گفته است. این نامه ۲۱ مردادماه همزمان با روز حمایت از صنایع کوچک به رشته تحریر درآمده است.

 

 

خلاصه نامه

  • این قانون کجای دنیاست که به هر کسی که زورت رسید از بینش ببری
  • صدای مردم به جایی نمی رسد
  • صدها نفر از اعضایی که جواز صنفی پلاستیک را دارند به روز سیاه نشسته اند
  • در چهار سال گذشته دولت فقط شعار داد
  • دریافت ارزش افزوده که بدون کارشناسی کمر تولید و اشتغال زایی را شکسته.
  • روزی بوده که مجتمع ۶۰۰ واحدی تجریشی روزانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ تن بار پلاستیک تولید شده خارج می شد امروز ما شاهد خروج ۵۰ تن در روز هم نیستیم

 

 

 

 

با سلام و احترام از اتحادیه پلاستیک شهرستان ری به

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و

وزیر محترم اقتصاد و دارایی

احتراما اینجانب اسماعیل اله وردی معاون اول اتحادیه پلاستیک شهرستان ری به حضور محترمتان می رساند در این شرایط بحرانی اقتصاد کشور که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری فرمودند لازم است شرایط تولید کنندگان را در نظر بگیرند که متاسفانه در چهار سال گذشته هیچ اقدامی در دفاع از پایین دستی ها به قولی کارگاه های کوچک نشده است و فقط و فقط شعار داده می شود.

هر آقا یا مسوولی لب می گشاید و می گوید اشتغالزایی کردیم در صورتیکه به عنوان یک عضو کوچک از صنف پلاستیک و ملامین روز به روز شاهد ورشکستگی و از بین رفتن تعداد زیادی یعنی ۷۰ درصد از تولیدکنندگان پلاستیک که واقعا پایین دستی و ضعیف بوده اند را شاهد بوده ایم.

دریافت ارزش افزوده که بدون کارشناسی برای تولیدی های کوچک اعمال شده است کمر تولید و اشتغال زایی را شکسته.

بنده افرادی را سراغ دارم که حتی منزلی که در جنوب تهران داشتند را بابت ارزش افزوده به دارایی پرداخت کردند و کارگاه خودشان را جمع آوری کرده و به کلی فنا شده اند.

مسولین محترم و جناب آقای وزیر شما حتی یک لایحه هم به مجلس ارائه ندادید که پایین دستی به راحتی از گردونه تولید خارج می شود و شاید هم نظر حضرتعالی همین بوده است که تولیدی های کوچکی با ۵۰ آمپر برق که بیشترین اشتغالزایی را در کشور دارند کلا از بین بروند. به عنوان مثال فردی که با ۱۰۰ میلیون توانسته است در این کشور برای ۵ نفر اشتغالزایی کند از بین بردید.

بنده تهران، جاده قدیم قم ، باقرشهر، مجتمع صنعتی تجریشی را مثال می زنم روزی بوده که از این مجتمع ۶۰۰ واحدی روزانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ تن بار پلاستیک تولید شده خارج می شد امروز ما شاهد خروج ۵۰ تن در روز هم نیستیم.

صدای مردم به جایی نمی رسد دولت فقط و فقط شعار می دهد و اگر بخواهد از تولید یا از هر کار دیگر حمایت کند تنها راهش حذف ارزش افزوده است ولی برعکس از افرادی که پول و پارتی داشته باشند حمایت می شوند.

صدها نفر از اعضایی که جواز صنفی پلاستیک را دارند به روز سیاه نشسته اند به جهت اینکه حمایت نمی شوند و مانع بزرگی به نام ارزش افزوده را در پیش رو دارند. در صورتی که هیچ جا تعریف نشده است که از بازیافتی ها ارزش افزوده دریافت شود چون ارزش افزوده از مواد اولیه دریافت می شود.

این رانت بازی ها تا کی؟ همین بیچاره ها هستند که انقلاب کردند و امروز با جان و دل از دستاوردهای انقلاب دفاع می کنند. در صورتیکه با این روش دولت و اعمال ارزش افزوده به پایین دستی ها فقط هدفشان از بین بردن این قشر ضعیف است.

بنده کسی را می شناسم که پول پیش منزل اجاره ای خود را گرفته و به دارایی پرداخت کرده است و کارگاه تولیدی خود را جمع کرده است.

البته نه یک نفر بلکه صدها نفر هستند. هر دولتی که باشد فرقی نمی کند زمانی که به رای مردم نیاز دارند یکسره شعار می دهند و دم از حمایت از مردم ضعیف می زنند متاسفانه زمانی که در مسند می نشینند حتی به خودشان اجازه نمی دهند در مورد مردم زیر دست و از پا افتاده صحبت کنند یا فکر کنند.

امروز اقتصاد ما مریض است به دلیل اینکه بدون کارشناسی تولید کنندگان بیچاره را گرفتار پرداخت مالیات بر ارزش افزوده کرده اند. چطور می شود آدمی که کل سرمایه اش ۵۰ میلیون تومان نیست ۱۵۰ میلیون تومان مالیات ارزش افزوده اعمال گردد.

این قانون کجای دنیاست که به هر کسی که زورت رسید از بینش ببری در صورتیکه یک دلال یا به قولی واسطه در عرض سه چهار سال میلیاردر شود، مواد از پتروشیمی بگیرد و چند برابر تولید کننده سود دریافت کند و حتی فاکتور را نیز بفروشد.

از نظر بنده که یکی از اعضای سوخته ی این صنف هستم اداره محترم مالیات نباید از کسانی که کمتر از ۱۰۰ آمپر برق دارند مالیات بر ارزش افزوده دریافت کند فقط با این شرط است که تمامی کارگاه های کوچک رونق گرفته و در کشور اشتغالزایی خوب به وجود می آید. بهترین حمایت دولت از کارگاه های کوچک مواردی که به حضورتان ارائه شد می باشد.

ضمن اینکه در کشور ما پتروشیمی ها باید خودشان انبار گرفته در نزدیکی شهرک های صنفی و صنعتی مواد اولیه را مستقیم عرضه کنند تا دلال بازی و واسطه گری از بین برود، تولید کننده هر کیلویی ۱۰۰ تومان سود ندارد ولی واسطه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان سود بدون زحمت دریافت می کند.

امید است با روی کار آمدن دولت دوازدهم بنا به دستور مقام معظم رهبری مسوولین محترم نیبت به حل مشکل کارگاه های کوچک اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

با تشکر فراوران

اسماعیل اله وردی

معاون اول اتحادیه پلاستیک شهرستان ری  

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم