اگر به این امر توجه داشته باشیم تنها محل زیست در جهان همین کره زمین است و قرار است قرن ها و هزارهه ها انسانها و سایر جانداران در آن زندگی کنند برای حفظ محیط زیست بیشتر تلاش بعمل خواهد آمد.

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): اگر به این امر توجه داشته باشیم تنها محل زیست در جهان همین کره زمین است و قرار است قرن ها و هزارهه ها انسانها و سایر جانداران در آن زندگی کنند برای حفظ محیط زیست بیشتر تلاش بعمل خواهد آمد . شرکت تولیدی داراپلاستیک غرب در سال 1388 بطور آزمایشی تولید کیسه های پلاستیکی تجزیه پذیر را شروع کرد و 5 سال از افتتاح رسمی و رسانه ای اولین واحد تولید نایلکس تجزیه پذیر در کشور می گذرد در این سالها تلاش فراوان بعمل آمد تا لااقل بخشی از فروشگاه های  زنجیره ای کشور از این محصول استقبال نمایند و این تکنولوزی زیست محیطی را مورد استفاده قرار دهند .

متاسفانه هنوز هیچ تکلیف قانونی برای استفاده از این محصولات و جایگزینی با کیسه ها و فیلم های پلاستیکی معمولی وجود ندارد .

شرکت خدماتی کالای شهروند اولین فروشگاه زنجیره ای کشور بود که کیسه های تجزیه پذیر را جایگزین کیسه های معمولی نمود و بدنبال الزامات شهرداری بخش دیگری از فروشگاه های زنجیره ای از این محصول استقبال کردند .

در این 5 سال اقدامات خوبی هر چند نا کافی در خصوص بستر سازی استفاده کیسه های تجزیه پذیر بعمل آمده است که مهم ترین آن تدوین استاندارد ملی 14417 و معرفی آزمایشگاه مورد وثوق سازمان ملی استاندارد بود .

در استانه 21 تیر و روز بدون نایلکس پرداختن به نگرانی ها و دغدغه های زیست محیطی که هم اکنون به بخشی از تفکر بالقوه جامعه است بسیار ضروری است زیرا باید تلاش کرد که این دغدغه ها را بالفعل درآورد رسانه ها فرصت این ماه را از دست ندهند و بستر لازم برای اقدامات عملی و توجه به این دغدغه ها و به ثمر نشستن پرهیز از الودگی زیست محیطی فراهم سازند .

 

شرکت تولیدی دارا پلاستیک غرب بعنوان نخستین تولید کننده کیسه های تجزیه پذیر در ایران در این سالها تلاش زیادی جهت شتاب دادن به مصرف این محصول و جایگزینی این تکنولوژی با پلاستیک های معمولی بعمل آورده است . با وجود اینکه نگرانی استفاده از پلاستیک های معمولی به همه جا رسوخ کرده است اما بخش کمی از جامعه به ندای زیست محیطی درونشان اهمیت می دهند . بستر لازم برای اقدامات جدی جلوگیری از آلودگی زیست محیطی بوجود آمده است .

با توجه به رشد روز افزون تولیدات پلیمر و فازهای توسعه پتروشیمی استفاده از پلاستیک به رغم هم تهدید های زیست محیطی در جهان رو به رشد است .

انعطاف پذیری، وزن کم ، چاپ پذیر و ..... باعث رشد و افزایش مصرف پلاستیک ها شده است .

رشد مصرف پلاستیک اجتناب ناپذیر است .

ضایعات پلاستیک ها می توانند بعنوان ثروت ملی تلقی شود ، آن دسته از پلاستیک های که دارای وزن بالا هستند و جمع اوری و بازیافت آن صرفه اقتصادی دارند نباید از بین برود .

تفکیک زباله در مبداء باعث افزایش ارزش اقتصادی پلاستیک می شود اگر بعنوان یک تکلیف اجتماعی و همگانی برای افزایش ثروت ملی صورت پذیرد بخش عمده ای از مشکلات زیست محیطی پلاستیک ها مرتفع می شود .

اما آن دسته از پلاستیک ها که از وزن کمی برخوردار است و ارزش بازیافت را ندارد اغلب در طبیعت رها شده به محیط زیست لطمات جبران ناپذیری می زند قطعا باید تجزیه پذیر باشد . پس دو راه برای بیرون رفت از معظل زیست محیطی پلاستیک ها وجود دارد .

بازیافت و تجزیه پذیری

آحاد جامعه اگر به رسالت زیست محیطی ایشان با تفکیک زباله از مبداء اقدام کنند راه بازیافت و استفاده مجدد از پلاستیک و سرمایه ملی هموار خواهد شد اما رسالت تولید کنندگان و توزیع کنندگان استفاده از پلاستیک های تجزیه پذیر در محصولات با وزن کم است که ارزش بازیافت کمتری دارد .

شرکت تولیدی دارا پلاستیک غرب تنها دارنده استاندارد ملی 14417 در ایران هر ماهه محصولاتش از طریق سازمان ملی استاندارد نمونه برداری شده و ازمایشگاه مورد وثوق ارسال میگردد تا مصرف کنندگان این محصولات با اطمینان از تجزیه پذیری پلاستیک ها بر تلاش زیست محیطی خود به بالند .

شركت توليدي دارا پلاستيك غرب با ٢٢ سال سابقه توليد در خصوص نايلكس و انواع فيلم هاي پلي اتيلني با چاپ ٨ رنگ منحصر بفرد دركشور، سالهاست در خدمت صنايع مختلف و فروشگاههاي زنجيره اي كشور است شايان ذكر است اينشركت بدون بازارياب

 تنها با اتكا به توليد محصولات استاندارد توانسته است بخش عمده اي از بازار ايران وكشورهاي منطقه را در اختيار  داشته باشد و همواره سعي نموده با استفاده از تجهيزات پيشرفته رضايت مشتريانش را جلب نمايد .

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم