سمینار فناوری های نو در صنعت پزشکی صبح امروز توسط شرکت ورزیده کار در هتل پارسیان اوین برگزار شد.

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): سمینار فناوری های نو در صنعت پزشکی صبح امروز توسط شرکت ورزیده کار در هتل پارسیان اوین برگزار شد.

شرکت های اروپایی ENGEL ، KIEFEL ، KEBO ، UNICOR آخرین دستاوردهای خود را در این سمینار یک روزه در اختیار فعالان صنایع پلاستیک و پزشکی ایران قرار دادند.

شرکت ورزیده کار نمایندگی این چهار شرکت بزرگ را در ایران در اختیار دارد.

در پایان این سمینار گفت و گوی کوتاهی با ورزیده کار مدیرعامل شرکت ورزیده کار انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

 

 

سمینار امروز در ارتباط با تجهیزات پزشکی بود. شرکت ورزیده کار در خصوص برگزاری این سمینار به اهداف خود رسید؟

امروز چهار شرکت آخرین دستاوردهای خود را برای مدعوین سمینار ارائه کردند. شرکت ورزیده کار نماینده این شرکت ها در ایران است.

هدف شرکت ورزیده کار همواره این بوده که آخرین تکنولوژی ها و روندهای جدید دنیا را در ایران معرفی کند. بعضی از این تکنولوژی ها و روندها نیاز بازار هست و برخی نیست. ما از معرفی این دستاوردها در بازار ایران خوشحال می شویم و احساس رضایت می کنیم.

 

سیاست ما این است که سالی سه سمینار در شاخه های مختلف برگزار کنیم. امروز سمینار تجهیزات پزشکی را برگزار کردیم. سمینار دیگر شرکت ورزیده کار در زمینه صنایع خودرو است و اواخر سال جاری قصد داریم سمیناری مرتبط با صنایع کشاورزی (به خصوص در بخش آبیاری قطره ای)  برگزار کنیم. همانطور که می دانید موضوع آب در دنیا و به خصوص ایران موضوع بسیار پر اهمیتی است.

 

 

در مورد چهار شرکتی که امروز دستاوردهای خود را ارائه کردند توضیح می دهید؟

شرکت انگل ENGEL

https://www.engelglobal.com

شرکت انگل برای بسیاری از فعالان صنایع تزریق پلاستیک آشناست. گردش مالی و فروش شرکت انگل فقط در بخش تجهیزات پزشکی از مجموع فروش رقبایش بیشتر است.

همچنین فروش شرکت انگل در ماشین آلات تزریق پلاستیک از مجموع فروش سه رقیب اصلی اروپایی خود بیشتر است. سال گذشته بالای یک و نیم میلیارد دلار فروش داشته است.

انگل یک شرکت خانوادگی است و تصمیم گیری در آن راحت است. هیچ وقت هم درگیر مسائل سیاسی نشده اند. تحریم نکرده اند و از بازار ایران نرفته اند. در بدترین شرایط در کنار فعالان صنایع ایران بودند.

امسال انگل فقط ۷۰ میلیون یورو صرف تحقیق و توسعه کرده است.

در دو سال آینده که از امسال (۲۰۱۷) شروع شده ۲۰۰ میلیون یورو صرف توسعه خط تولیدشان کرده اند.

به دلیل حجم زیاد سفارش گاها در تحویل ماشین آلات تاخیر هم دارند.

 

شرکت کیفل KIEFEL

https://www.kiefel.com/en/kiefel/

شرکت کیفل هم یکی از شرکت هایی بود که امروز آخرین تکنولوژی دستگاه های خود را  معرفی کرد. تخصص کیفل در بخش ترموفرمینگ است. ترموفرمینگ شاخه های مختلفی دارد.

مثل:

ظروف بسته بندی

صنایع لوازم خانگی (یخچال- قطعات داخل یخچال ترموفرمینگ است) ،

صنایع خودرو (تزئینات داخل خودرو مثل رودری خودرو و ...)

 

یکی از بخش های فعالیت این شرکت تولید کیسه های پزشکی است.

مثل کیسه های سرم، سالی بیش از ۶ میلیارد سرم بر روی دستگاه های کیفل در دنیا تولید می شود.

مثل کیسه های خون. (انواع و اقسام سایزها و دیزاین ها)

مثل کیسه های کلستومی و اروستومی و ...

 

کسانی که با این بازار آشنا هستند می دانند شرکت کیفل لیدر بازار است.

 

کبو KEBO

http://www.kebo.com/

شرکت دیگری که امروز پرزنتیشن داشت، کبو KEBO سوئیس بود. این شرکت در تولید قالب ، به خصوص قالب های پزشکی بسیار قدر است. همیشه اولین بوده، اولین هات رانر خاص قطعات پزشکی را تولید کرده اند. اولین قالب ۱۲۸ کویته را ساخته اند. اولین قالب ۱۹۶ کویته را ساخته اند.

۸۰ درصد قالب هایی که تولید می کنند مرتبط با صنعت پزشکی است.

 

 

شرکت  یونیکور UNICOR

http://www.unicor.com/

تخصص این شرکت ساخت ماشین آلات لوله های کاروگیت است. یکی از شاخه های فعالیت آنها ساخت لوله های تنفسی و ... است که در صنایع پزشکی پرکاربرد و حیاتی می باشد.

 

استقبال از سمینار چگونه بود؟

استقبال از سمینار بسیار خوب بود. شما ملاحظه می کنید حدود یک ساعت از سمینار گذشته و مدعوین مشغول مذاکره با نمایندگان شرکت های اروپایی هستند.

 

این موضوع را هم به طور کلی عرض کنم که بحث دارو و تجهیزات پزشکی متناسب با رشد علوم پزشکی در حال رشد است و نیاز جامعه به این تجهیزات روز به روز بیشتر می شود.

جامعه سالم به لحاظ سیاسی هم برای کلیه دولت ها در دنیا از جمله ایران با اهمیت است.

 

 

مرودات مالی چگونه است؟ برای خرید ماشین آلات و تجهیزات اروپایی شرایط سهل شده است.

از طرفی متاسفم که در سال های اخیر فشار از سوی برخی کشورها به ایران آنقدر زیاد بوده که با گشوده شدن روزنه هایی تا به این حد خوشحال می شویم. طبیعتا مرودات مالی و بانکی باید خیلی بهتر از آنچه امروز هست، شود.

در حال حاضر تقریبا تمامی بانک های ایرانی (۱۸ بانک) امکان همکاری با بانک های خارجی را به نحوی دارند. بانک های خارجی هم با بانک های ایرانی همینطور.

به لحاظ قانونی اروپا ال سی ایرانی را می تواند بپذیرد. بعضی از شرکت ها یا بانک هایی که با امریکا روابط گسترده ای دارند، علی رغم اینکه می توانند به لحاظ قانونی با ایران کار کنند ترجیح می دهند همکاری نداشته باشند.

 

ال سی یوزانس را هم برخی شرکت های خارجی تا دو سال هم قبول می کنند. اما قوانین بانک مرکزی می گوید حداکثر مدت زمان ال سی می تواند یک ساله باشد.

 

 تصاویری از سمینار یک روزه شرکت ورزیده کار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم