پتروشیمی رجال دقایقی پیش دچار حادثه آتش‌سوزی شد.

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): پتروشیمی رجال دقایقی پیش دچار حادثه آتش‌سوزی شد.

بر اساس گزارش اولیه این حادثه، 9 نفر بر اثر این آتش‌سوزی دچار سوختگی شده‌اند.

مجتمع پتروشیمی رجال، که نخستین واحد خصوصی پتروشیمی کشور به شمار می‌آید در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در شهرستان بندر ماهشهر احداث شده است.

این مجتمع پتروشیمی سالانه ۹۰ هزار تن پلی پروپیلن تولید می‌کند و با انجام طرح توسعه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، ظرفیت تولید آن افزایش خواهد یافت.

مجتمع پتروشیمی رجال در زمینی به مساحت ۲۲۷ هزار متر مربع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایجاد شده که ۱۲۷ هزار متر مربع آن به نخستین مرحله احداث این مجتمع اختصاص یافته است.

هنوز از علت، حجم و میزان خسارات آتش‌سوزی اطلاعاتی منتشر نشده است، اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال خواهد شد.

 

خبر تکمیلی:


سخنگوی کمیته بحران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: در ساعت 11.35 دقیقه امروز مخزن کاتالیست تری اتیل آلومینیوم پتروشیمی رجال دچار آتش سوزی شد که با حضور نیروهای آتش نشانی منطقه و همکاران HSE در مدت زمانی کوتاه حریق مهار شد.
در این آتش سوزی10 نفر دچار سوختگی شدند گه 4 نفر به صورت سطحی مداوا و 6 نفر نیز به بیمارستان نفت ماهشهر منتقل شدند.


توضیح پتروشیمی رجال:

توضیح پتروشیمی رجال بندر ماهشهر درباره آتش‌سوزی

فرجی مدیر روابط عمومی پتروشیمی رجال بندر ماهشهر گفت:


- یکی از مخزن‌های پتروشیمی دچار حادثه شده و اینکه در بعضی از اخبار آتش‌سوزی پتروشیمی اعلام شده درست نیست. این اتفاق برای مخزن کاتالیزه کمکی که در خود سایت وجود دارد، رخ داده است.

- قطعا دلیل اصلی حادثه را بررسی می‌کنیم. اما چنین اتفاقی برای این مخازن تنها در صورتی رخ می‌دهد که ترکیبی از آب و هوا، به مواد داخل مخزن برسد. احتمالا یک نشتی در مخزن باعث این اتفاق شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کم