ریچ مجوز صادرات محصولات شیمیایی به اتحادیه اروپا ، نظام نامه ای است که توسط اتحادیه اروپا با هدف مدیریت و کنترل مخاطرات و احتمالات آسیب زا برای سلامتی و ایمنی انسان و محیط زیست که در مراحل تولید و ساخت، واردات و استفاده مواد شیمیایی بروز می کنند، تدوین شده است.

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): ریچ مجوز صادرات محصولات شیمیایی به اتحادیه اروپا ، نظام نامه ای است که توسط اتحادیه اروپا با هدف مدیریت و کنترل مخاطرات و احتمالات آسیب زا برای سلامتی و ایمنی انسان و محیط زیست که در مراحل تولید و ساخت، واردات و استفاده مواد شیمیایی بروز می کنند، تدوین شده است.

اتحادیه اروپایی سال 2007 میلادی تصمیم گرفت سیستمی را تحت عنوان "ریچ" طراحی کند که بر اساس این پروژه جدید زیست محیطی باید تمامی مواد شیمیایی قبل از ورود به بازار اروپا مورد آزمایش قرار گیرند. با این حال علاوه بر اینکه دریافت مجوزنامه ریچ دشواری‌های بسیاری دارد، بر این اساس باید متانول تولیدی پتروشیمی فن آوران توان دریافت مجوز های کیفی با استانداردهای اتحادیه اروپا را داشته باشد ، که این مهم با توان نیروی های بومی و عزم مدیریت محترم عامل محقق شده است .

 واژه ریچ (REACH) اختصاری بوده از واژگان ثبت، ارزیابی و صدور مجوز مواد شیمیایی که مرحله سوم آن در واقع نوعی محدودیت و ممانعت استفاده از این مواد است، زیرا مواد شیمیایی خطرناک فقط پس از تصویب آژانس مواد شیمیایی اروپا (ECHA) قابل استفاده هستند.

افزایش ایمنی، سلامتی افراد و حفاظت از محیط زیست، صیانت و رشد توان رقابتی صنعت و ممانعت از گسیختگی بازار داخلی اروپا، شفاف سازی و رفع ابهام های مقرراتی، ائتلاف و یکپارچگی با شرایط و وضع بین المللی از مهم ترین اهداف اساسنامه ریچ به شمار می رود.

 

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی فن آوران 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کم