رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
سه شنبه 25 خرداد 1400.
تاریخ شمسی :

شبکه انحصاری: آنالیز جریان مواد در قالب را از طریق اینترنت انجام دهید

 

 مقاله ای از کاوه ممی زاده

 

 

سایت خبری پپنا: شرکت Autodesk نسخه جدیدی از نرم افزار Moldflow Insight را ارایه نموده است که از طریق انتقال عملیات المان بندی و آنالیزها از سیستم کامپیوتری شما بوسیله اینترنت و انجام آنها دریک مرکز اطلاعات و محاسبات بخصوص مرکزی، زمان زیادی را در انجام این عملیات وقت گیر صرفه جویی نموده است. نرم افزاری که پیش از این بصورت نسخه آزمایشی بتا در میان چند مشتری معدود توزیع شد، اکنون جهت مصرف کلیه مشتریان بصورت تجاری آماده می باشد. از نظر صرفه اقتصادی این سیستم بگونه ای است که قابلیت استفاده برای مشتریان بیشتری فراهم آمده است.

این قابلیت «محاسبه توده ای» نیازمند خرید یک امتیاز استفاده برای محصول نرم افزاری جدیدی بنام Autodesk Moldflow Insight WS (Web Service) میباشد. این نرم افزار بر پایه بالاترین نسخه نرم افزار شبیه سازی قالب گیری تزریقی Moldflowیعنی Autodesk Moldflow Insight Advanced نوشته شده است و اکنون قابلیت این محصول 000/90 دلاری در نرم افزار به مراتب ارزانتر  000/10 دلاری ظاهر شده است و با این کار امکان استفاده از تحلیل ها برای مشتریان کوچکتر که قبلا می توانستند از نرم افزار های ساده شده ای نظیر Autodesk Moldflow Advisor استفاده نمایند، فراهم شده است. نرم افزار Autodesk Moldflow Insight WS از نظر ظاهر و کاربرد هیچ تفاوتی با نرم افزار استاندارد ندارد مگر اینکه نرم افزار بگونه ای طراحی شده است که المان بندی و عملگر آنالیزها از طریق اینترنت برای پردازشگر مرکزی ارسال گردد و این نرم افزار بر اساس عملگرهای نصب شده روی کامپیوتر کاربر کار نمی کند. پس از آماده نمودن مدل و انتخاب نوع مناسب المان کاربر بر روی عملگر المان زدن کلیک نموده و این عمل جهت پردازش به پردازش گر مرکزی ارسال می شود. زمانی که المان بندی کامل شد. المان های تولید شده بصورت خودکار برای کاربر ارسال شده و روی نرم افزار دانلود میشود. (یا اینکه نرم افزار به کاربر اعلام می کند که المان بندی برای دانلود آماده است) و پس از انجام کنترل های معمول و حذف موارد احتمالی کاربر آنالیز ها را طبق روال عادی تنظیم می کند (این کار شامل انتخاب مراحل آنالیز، تنظیمات فرایند محل تزریق و محل کانالهای آب می باشد) با کلیک روی عملگر شروع آنالیز مدل مجددا برای پردازشگر مرکزی ارسال می شود و نتایج مجددا پس از تکمیل آنالیز روی کامپیوتر کاربر دانلود می شود.

نرم افزار Autodesk Moldflow Insight WS در سه نسخه آماده استفاده میباشد.

نسخه Standard: این نسخه امکان استفاده از پردازشگر را به مدت 200 ساعت در سال به کاربر می دهد که جهت انجام150 شبیه سازی کوچک مناسب است. قیمت آن 000/10 دلار می باشد.

نسخه Premium: این نسخه امکان استفاده از پردازشگر را به مدت 800 ساعت در سال به کاربر می دهد که جهت انجام 300 شبیه سازی متوسط مناسب است. قسمت این نسخه 000/20 دلار می باشد.

نسخه Ultimat: این نسخه امکان استفاده از پردازشگر را به مدت 2500 ساعت در سال به کاربر می دهد که جهت انجام 500 شبیه سازی بزرگ مناسب است. قسمت این نسخه 000/35 دلار می باشد.

جدای از هزینه کاهش یافته این نرم افزار مزایای متعددی با این روش برای کاربر به وجود می آید: اول اینکه این روش به هر کاربر توانایی سخت افزاری نامحدودی را جهت انجام پردازش اطلاعات میدهد و فرقی نمی کند که کاربر در خانه، اداره و یا حتی در جاده با لپ تاپ بخواهد از نرم افزار استفاده کند. این بدین معنی است که در حال حاضر کاربرها می توانند عملیات های حدس و خطا را در طراحی قالب و قطعه و تنظیم فرایند با سرعت مطلوب انجام دهند. همچنین آنها میتوانند طراحی و فرایند را از طریق روشهای طراحی آزمون بهینه نمایند. افزون بر این کاربران اکنون میتوانند آنالیز مدلهای بسیار بزرگی باحتی 10 میلیون المان را که پیش از این غیر قابل انجام یا تنها با فدا کردن دقت و با مدلهای ساده تر قابل انجام بود، را به انجام برسانند.

آقای باب ویلیامز مدیر بازاریابی محصول شرکت Autodesk Simulation در این زمینه می گوید: نسخه آزمایشی با میلیونها المان و حدود 4 آنالیز همزمان درگیر بود. ما مشتریانی داریم که به ما می گویند مدلی 5 میلیون المان باتوجه به قابلیت سخت افزارهای آنها، زمان زیادی را صرف مینماید. ما اکنون در انتظار اعلان رکورد های جدید در آینده هستیم.

ویلیامز اشاره می کند که بنا به گفته همه کاربران شاید یک شبیه سازی کوچک از حالتی که آن را در سیستم سخت افزاری خودتان انجام میدهید، سریعتر انجام نگیرد. زیرا دانلود و آپلود نمودن مدل و نتیجه زمان بر است. اگرچه وی معتقد است که هنگامیکه تعداد المان های شما از 1 میلیون تجاوز کند و یا چند شبیه سازی روی هم انباشته شود، شما به وضوح مزیت این روش شبیه سازی را خواهید دید. وی اضافه می کند که: " و حتی اگر شما در مجموع زمانی را با استفاده از این سیستم کاهش ندهید نفع شما این خواهد بود کهسیستم شما برای کارهای دیگر آزاد میباشد."

در ضمن Autodesk Moldflow  هدیه آن لاین جدید دیگری بنام Sim Squad دارد. این هدیه شامل 60 متخصص آماده برای مشاوره است که در همه نرم افزارهای شبیه سازی محصولات Autodesk شامل شبیه سازی  پلاستیک، تحلیل اجزای محدود و CFD آماده مشاوره هستند. آنها بوسیله نام و متخصصان شان شناسایی میشوند. همچنین در سایت اینترنتی شرکت به آدرس www.autodesk.com/moldflow تعداد زیادی ویدئو، مقاله و گروههای تخصصی جهت راهنمایی کاربران در دسترس میباشد.

 

Go to top