رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۴ را اعلام کرد.


محدودیت های ترافیکی سال 1394


سایت خبری صنایع پلیمر (پپنا): پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۴ را اعلام کرد.


به گزارش پپنا از پایگاه خبری پلیس، با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز۹۴ و افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی کشور به منظور ارتقاء ضریب ایمنی و ایجاد کشش و روانی ترافیک از ۲۷ اسفندماه الی ۱۶ فروردین ۹۴ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور به شرح زیر در محورهای پرترافیک کشور اجرا خواهد شد.

ضمن اینکه در صورت ایجاد شرایط جوی یا ترافیکی خاص، محدودیت‌های مقطعی نیز در برخی محور‌ها اعمال که قبل از اجراء در این خصوص نیز اطلاع رسانی خواهدشد.

۱- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و محور‌هایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع خواهد بود.

۲- در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امرمستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل از وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می‌گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

۱-محور کرج- چالوس

۱-۱-تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج – چالوس و بلعکس ممنوع می‌باشد.

۱-۲- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای ۴، ۷، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه الی ساعت ۳ بامداد روزهای بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۳ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

۱-۳- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ الی ۲۴ روز ۱۲ فروردین ۹۴از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

۱-۴- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ الی ۲۲ روز پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ الی ۲۲‌‌ همان روز از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه است.

همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۹ الی ۲۲ روز جمعه ۲۹ اسفندماه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ الی ۲۲‌‌ همان روز از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه می‌باشد.

۲- محور هراز

۲-۱- تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع می‌باشد.

۲-۲- تردد انواع کامیون وکامیونت به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ صبح ۲۷ اسفندماه الی ساعت ۲ بامداد مورخ ۸ فروردین ماه و از ساعت ۸ صبح روز ۱۱ فروردین ۹۴ الی ساعت ۲ بامداد ۱۶ فروردین ماه ۹۴ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

۲-۳- تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۳ روزهای ۴، ۷، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه الی ۲ بامداد روزهای بعد از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای فوق الی ۲ بامداد روزهای بعد از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود.

۳- محور فیروز کوه

۳-۱- تردد انواع تریلر وکامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ روز چهار شنبه ۲۷ اسفند ۹۳ الی ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۸ فروردین ماه ۹۴ و از ساعت ۸ روز سه شنبه ۱۱ فروردین ۹۴ الی ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه ۱۵ فروردین ماه از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

۴- آزادراه کرج – قزوین – زنجان در مسیر شرق به غرب

۴-۱- تردد انواع تریلر وکامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ ظهر الی ۲۴ مورخ ۲۷ اسفندماه و از ساعت ۶ صبح الی ۲۴ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و همچنین ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ از محورهای فوق ممنوع می‌باشد.

۵- محور قدیم قزوین - رشت

- تردد انواع تریلر وکامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز ۲۷ اسفندماه الی ساعت ۱ بامداد روز ۵ فروردین و از ساعت ۱۲ روز ۶ فروردین الی ساعت ۱ روز ۸ فروردین و از ساعت ۱۲ روز ۱۱ فروردین الی ساعت ۱ روز ۱۵ فروردین ۹۴ از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع است.

۶- محور قدیم ساوه - همدان

- تردد انواع تریلر وکامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ صبح الی ۱ بامداد روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و نیز روزهای ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ از محورهای فوق ممنوع است.

۷- محور‌های اردبیل – آستارا، اردبیل- سرچم و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۳ و نیز ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه ۹۴در محورهای فوق ممنوع است.

۸- محورهای اردبیل- سراب، اردبیل- خلخال و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۹- محور‌های مشهد – قوچان، مشهد – سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۳ و روز اول فروردین ماه ۹۴ در محورهای فوق ممنوع می‌باشد.

۱۰- محور گلوگاه- گرگان – جنگل کلستان – چمن بید و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و ۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محور فوق ممنوع است.

۱۱- محور‌های بانه – سقز – سنندج و مریوان - سنندج و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و نیز روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۱۲- محورهای یزد – طبس، دیهوک - کرمان و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه ۹۳ و همچنین روزهای ۱۲، ۱۳، ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع می‌باشد.

۱۳- محور شیروان – بجنورد – چمن بید – جنگل گلستان و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه ۹۳ و همچنین روزهای ۱۲، ۱۳، ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع می‌باشد.

۱۴- محور‌های اصلی استان بوشهر

- تردد انواع کامیون‌های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۷ صبح ۲۷ اسفندماه ۹۳ الی ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردین ماه ۹۴ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع است.

۱۵- محور‌های پل دختر – اسلام آباد و پلدختر - اندیمشک

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه ۹۳ و نیز روزهای ۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه ۹۴ در محورهای فوق ممنوع می‌باشد.

۱۶- محور‌های یاسوج – اصفهان، یاسوج – بابامیدان، گچساران – باشت و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون با استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روز ۲۹ اسفندماه ۹۳ و نیز روزهای ۲، ۱۲، ۱۳و ۱۴ فروردین ماه ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۱۷- محور‌های سلفچگان – قم، جاده قدیم کاشان – قم، آزادراه کاشان – قم، جاده قدیم تهران – قم و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ۲۴ روزهای ۱۳، ۷، ۴و ۱۴ فروردین ماه ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۱۸- محورهای بندر عباس- سیرجان، انار- شهربابک و بالعکس

۱۸-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و نیز روزهای ۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۱۹- محورهای سیرجان – بافت، جیرفت- بندرعباس و بالعکس

- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ۲۴ روزهای ۱۳، ۱۲و ۱۴فروردین ماه ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۲۰- محور گچساران- بهبهان- رامهرمز

۲۰-۱- تردد انواع تریلر و کامیون با استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و نیز روزهای ۲، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۲۱- محور ایذه – شهرکرد و بالعکس

۲۱-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و نیز روزهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه در محور فوق ممنوع است.

۲۱-۲- تردد کلیه اتوبوس‌های کاروان راهیان نور از مورخه ۲۶ اسفندماه لغایت ۱۶ فروردین ۹۴ در محور فوق ممنوع بوده و مسیر اهواز- اندیمشک- خرم آباد- الیگودرز- اصفهان- شهرکرد به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌گردد.

۲۲- محور‌های اصلی استان خوزستان

۲۲-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ۲۴ روزهای ۱۲و ۱۳ فروردین ۹۴ در محورهای برون شهری استان ممنوع است.

۲۳. محور جیرفت – بم – کرمان و بالعکس

۲۳-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ۲۴ روزهای ۱۳، ۱۲و ۱۴ فروردین ۹۴ در محور فوق ممنوع است.

۲۴ – محور زابل- زاهدان و بالعکس

۲۴-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به غیر از حاملین مواد سوختی وفاسد شدنی از ساعت ۶ الی ۲۴ روز ۲۹ اسفند و همچنین ۴ و ۱۴ فروردین ۹۴ از محور فوق ممنوع می‌باشد.

۲۵- محورهای اصفهان – بروجن – لردگان – ایذه، لردگان - یاسوج و بالعکس

۲۵-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه و همچنین روزهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محور فوق ممنوع است.

۲۶- محور‌های اصلی استان فارس

۲۶-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روز ۲۹ اسفند و همچنین روزهای ۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای اصلی استان ممنوع است.

۲۷- محور‌های اصلی استان اصفهان

۲۷-۱- تردد انواع تریلی وکامیون‌های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۷ صبح ۲۷ اسفندماه الی ساعت ۲۴ روز ۵ فروردین و همچنین از ساعت ۷ صبح ۱۲ فروردین الی ساعت ۲۴ روز ۱۵ فروردین ۹۴ در محورهای اصلی استان اصفهان ممنوع است.

۲۸-محور‌های نائین – خور، خور – طبس، نائین – دامغان و راور دیهوک

۲۸-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی مجهز از ساعت ۲۳ الی ساعت ۷ روز بعد در مورخ‌های ۲۸و ۲۹ اسفند و همچنین روزهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

۲۹- محور بجنورد اسفراین

۲۸-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز روزهای ۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۴ در محور فوق ممنوع می‌باشد.

۳۰- محورهای شیراز – نورآباد – گچساران، شیراز – کازرون – بوشهر و بالعکس

۳۰-۱- تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ الی۲۴ روزهای ۱۳، ۱۲و ۱۴ فروردین ۹۴ در محورهای فوق ممنوع است.

محدودیتهای جابجایی محمولات ترافیکی:

۳۱ - جابجایی محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند در تمامی راه‌های اصلی برون شهری کشور از ساعت ۱۴ روز ۲۶ اسفند تا ساعت ۲۴ روز ۷ فروردین و همچنین از ساعت ۷ روز ۱۱ فروردین تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردین ۹۴ ممنوع می‌باشد.

شایان ذکر است برای روزهای ۸، ۹، ۱۰ و۱۱/۰۱/۹۴ صرفاً برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مرجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر می‌گردد.

۳۲ – ورود کلیه خودروهای ترانزیت حمل مواد سوختی به داخل کشور از ساعت ۸ روز ۲۸ اسفندماه تا ساعت ۲۴ روز ۷ فروردین ۹۴ و نیز از ساعت ۱ روز ۱۲ فروردین الی ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردین ممنوع است، مضافاً به اینکه خودرو‌های مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال ۱۳۹۴ صرفا در ساعات روز، مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود و وسایل مذکور از مقررات مندرج در ردیف ۲ بند الف- کلیات (در صفحه یک) مستثنی می‌باشد.

۳۳- در صورت نیاز به اعمال محدودیت‌های پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان‌ها به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه روسای قرار گاه‌های پلیس راه با هماهنگی پلیس راه ناجا بصورت مقطعی و منطقه‌ای تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌نمایند. (با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی)

۳۴ – رانندگان وسایل نقلیه باربری و حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی هنگامی که فاقد بار می‌باشند در محورهایی که محدودیت تردد تریلر، کامیون و کامیونت اعمال می‌گردد مجاز به تردد نمی‌باشند.

۳۵- در صورت اتخاذ تصمیمات اجرایی خارج از موارد فوق، مراتب توسط پلیس راه راهور ناجا به سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اطلاع داده شود.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با شماره تلفن ۱۲۰و ۸۸۲۵۵۵۵۵ (ده خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان عزیز
Go to top