رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی ضمن اشاره به موفقیت های سال 93 این صنعت برنامه ها و اهداف سال 94 این صنعت را تبیین کرد. متن این پیام به این شرح است:


عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی

سایت خبری صنایع پلیمر (پپنا): مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی ضمن اشاره به موفقیت های سال 93 این صنعت برنامه ها و اهداف سال 94 این صنعت را تبیین کرد. متن این پیام به این شرح است:

به نام آنکه هستی نام از او یافت

همکاران ارجمند؛

سپاس خداوند یکتا راکه نه تنها توفیق دیدار نوروز یک هزار و سیصد و نود چهار خورشیدی را به ما عطا فرمودکه ما را یاری نمود تا سال 1393 را با عزت پشت سر نهیم وشاهد موفقیت­های دولت تدبیر و امید باشیم.

در این سال، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پنجاهمین سال تولد خود را با حضور شما همکاران تلاشگر جشن گرفت و با پشتوانه گرانقدر نیم قرن تجربه، و با آگاهی از شرایط و وظایف جدید سازمانی خود، این سال را با شعار"اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"با موفقیت سپری کرد.

اگرچه نائل شدن به اهداف راهبردی شرکت در ساختار جدید و در ابتدای راه، دشوار بنظر می­رسید، اما با تدوین"طرح تحول شرکت ملی صنایع پتروشیمی به سازمان توسعه ای" و ترسیم"سند نقشه راه آینده توسعه صنعت پتروشیمی، زمینه برای حصول افق‌های مطلوب‌تر فراهم شد.

برگزاری یازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی(IPF)  و نمایشگاه ایران پلاست علیرغم همه‌ تنگناهای بین­المللی، با حضور قابل توجه جمعی از بزرگان این صنعت و نمایندگان شرکت‌های خارجی زمینه‌ای را فراهم کرد تا پس از رفع فشارهای سیاسی ناشی از تحریم ها، به سرعت سرمایه گذاران خارجی وارد صنعت پتروشیمی ایران شوند و توسعه این صنعت را شتاب بخشند تا بتوان با جبران عقب ماندگی‌های سال­های گذشته به اهداف ترسیم شده برای ایران 1404 نزدیک شد.

در سالی که گذشت علاوه بر ایجاد زمینه‌های لازم برای یک"جهش دیگر"، شایسته سالاری و امید از دست رفته  نیز به این شرکت باز گردانیده شد. انتصاب یکی از خانم‌های همکار، روی یکی از مناصب عالی مدیریت شرکت، از اقداماتی بود که برای اولین بار در طول تاریخ پنجاه ساله آن رخ می داد.

همکاران عزیز؛

اطمینان دارم که همگی شما هم مثل من بر این باور هستید که اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت تنها از طریق صنعت پتروشیمی شکل می‌گیرد، لذا ما باید به جای خام فروشی نفت و گاز، سعی به استفاده از این فرآورده­ها در تولید محصولات متنوع پتروشیمی نمائیم، که هم اشتغالزاست و هم پاسخگوی نیازهای روزمره مردم.

برای رسیدن به این هدف، ضروری است که با اتخاذ راهبردی مناسب و استفاده از منابع مالی داخلی و خارجی، ولی این بار با شرایطی کاملاً جدید و با همکاری بخش خصوصی توسعه دیگری را رقم بزنیم که این مهم همت والای شما کارکنان صدیق، متعهد و مسئولیت پذیر را می‌طلبد.

زمینه سازی برای استفاده از ظرفیت‌های خالی مانده صنعت پتروشیمی، به نتیجه رساندن طرح­های اولویت­دار این صنعت، محقق کردن سریع برنامه­های جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد همکاری مشترک بین بخش خصوصی ایران و سرمایه گذران خارجی برای توسعه و جهش دوباره صنعت،  با رفع موانع تحریم محقق خواهد شد .

امید است در سال جدید خداوند سبحان، خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی را یاری نماید تا همچون سنوات گذشته، با ایمانی راسخ و اشتیاق به خدمت صادقانه بتوانیم سربلندی و عزت ایران اسلامی را شاهد باشیم .

در پایان ضمن سپاس از همراهی و همدلی شما عزیزان، فرصت را مغتنم دانسته، فرا رسیدن بهار طبیعت و حلول سال نو را تبریک عرض نموده و از درگاه حضرت دوست ایامی فرخنده و مبارک برای شما، خانواده گرامیتان و همچنین مردم نجیب ایران آرزو می­نمایم.


عباس شعری مقدم

Go to top